0
0

Merhaba,

Reklamları facebook pixeline göre ya  da dönüşüm pixeline göre optimize etmenin farkı nedir? Benim satın al pixelim var, bir de satın al pixelini rule alınmış şekilde oluşturulmuş dönüşüm pixelim var. Hangisine göre optimize etmem daha verimli olur? Şu anda reklamlarımı satın alma pixeline göre optimize ettiğimde harcama dahi yapmıyor, ama özel dönüşüme göre optimize ettiğimde harcama yapıyor, ancak satış yine de olmuyor. Bu durumda da para kaybediyorum, ve reklamın doğru kişilere gösterildiğinden emin olamıyorum. Bununla ilgili geri dönüş yapabilir misiniz?

Teşekkürler.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
0
0

Gülden Hanım Merhabalar,

Facebook dönüşüm pikselleri, sitenize giren ve belli başlı aksiyonları yapan kişileri takip etmenizi sağlayan araçtır.

Facebook özel dönüşümleri ise, yalnızca sitenizdeki belli ürün veya içeriklerde, belli aksiyonları sağlayan kullanıcıları hedeflemenizi sağlayan reklam aracıdır.

Facebook dönüşüm pikselleri ve özel dönüşümler, belli bir kitleye sahip olduktan sonra kullanıldığında ancak verim alabileceğiniz araçlardır. Özellikle özel dönüşümler ise içerik pazarlaması yöntemini tercih eden firmalar için uygundur.

Her iki araçtan da verim almanız mümkün ancak bunu ancak doğru bir şekilde hazırlanmış Facebook hedef kitlesi ile yapmanız gerekiyor. Bunun için sektörünüzdeki rakiplerinizi araştırmaları ve buna yönelik, haftalık veya birkaç günde bir hedef kitlenizi güncelleyerek reklamlarınızı sürdürmeniz, verim almanız için oldukça önemli.

Başlangıç olarak Doğru Facebook Hedef Kitle Oluşturma ve Rakip Analizi yazılarımı okuyarak hedef kitlenizi güncellemenizi tavsiye ederim.

Daha sonra reklamlarınızın takibini yapmak için Facebook Dönüşüm Pikseli’ni sitenize ve satış sayfasına ekleyip bu reklamlarla sitenize giren kişilerin takibini yapmaya başlayın. İçerik görüntüleme veya satış pikseline yönelik yapacağınız kampanyalarda en azından 10,000 kişinin pikseliniz tarafından tespit edildiğinden emin olun ki reklam tutarlarınız bir anda artış/iniş göstermesin. Satış sayfanıza gelen kişilere yönelik reklamlarda, bu kişilerin daha önce sizden ürün aldığını aklınızda bulundurarak kişilere “daha önce sizi tercih ettiklerini” hatırlatan metin veya görseller ile reklamlarınızı desteklemeyi ihmal etmeyin.

Özellikle dikkat çeken ürünleriniz, içerikleriniz ve kampanyalarınız için de özel dönüşümleri oluşturarak belli başlı bu ürünlerine yönelik Facebook reklamlarınızda kullanmaya özen gösterin.

Tüm bunları yapmanıza rağmen geri dönüş alamıyorsanız profesyonel destek almak için benimle mail (@) oguzveliyavas.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Web siteniz
Fırsatı Kaçırmayın!

Haftalık sosyal medya haberleri ve ipuçları için şimdi kayıt olun.