0
0

Merhaba Oğuz bey,

Öncelikle Facebook sayfaları için yaptığınız başarılı ve yararlı paylaşımlar için sizi tebrik eder ve kutlarım.Yazılarınızda ne yapacağımı tam anlamıyla anlamadığımdan dolayı soru yoluyla sizlere ulaşmak istedim.Facebook’ta bir araba markasının hayran sayfasına sahibim.Sayfamın beğenisini ve sayfamdaki paylaşımların beğenilerini iyileştirmek için ne yapmalıyım ? Sayfada uzun süre paylaşım yapmadıktan sonra yapılan paylaşımların beğenisi yerlerde geziyor deyimiyle ifade edebilirim. Sayfam icin neler yapmalıyım ne gibi unsurlara dikkat etmeliyim nasıl bir metod uygulamalıyım.Bilgileri doğru yerden doğru şekilde sizden almak istedim yardımlarınıza ihtiyacım var.Bir çok kez araştırdım nette ama faydalı bir bilgiye sahip olamadım sizinle karşılaştım umarım bana yardımcı olursunuz.
İlgi ve alâkanız için simdiden teşekkür ederim.

Sayfamı incelemek isterseniz sayfa linki:
http://www.facebook.com/HONDAddicts
http://www.facebook.com/BMWAddicts ??

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
0
0

Emin Bey Merhabalar,

Öncelikle yazılarımla ilgili yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sayfalarınızı detaylıca inceledim. İnsanların, özellikle de Türk takipçi kitlesinin ilgisini çekebilecek sayfalarınız var.

Facebook sayfa beğenilerinizi ve etkileşimlerinizi artırmak için sayfalarınız inceleyip çıkardığım notlar şu şekilde:

1- Görsel tasarımlarınız için kesinlikle sayfanıza ait bir şablon belirleyin.

2- Görselleriniz içinde yine takipçilerinizin ilgisini çekebilecek, onları yorum yapmaya veya etkileşime girmeye itecek farklılıklara gidin.

( Örneğin 4 farklı Honda araç modelini görselinizi 4’e bölerek paylaşın ve her görselin üzerine 1-2-3-4 şeklinde numaralar ekleyin. Takipçilerinizden bu araçlardan hangisini daha çok sevdiğini numara olarak yazmalarını isteyin. “Sizin favoriniz hangisi?” gibi. Ancak burada görseliniz bir şablon içerisinde ve kaliteli olmasına özellikle dikkat edin. [ Örnek içerik için tıklayın ] )

3- Facebook sayfanızdaki etkileşimi sürekli olarak artırarak devam etmek için günlük 5-10 TL dahi olsa reklam çıkmaya özen gösterin. Özellikle yukarıda belirttiğim gibi insanların yorum yapabileceği içerikleriniz de Facebook reklamları ile daha iyi geri dönüş alabilirsiniz.

4- Reklam vermeden önce mutlaka Facebook Doğru Hedef Kitle Oluşturma yazımı okumanızı tavsiye ediyorum.

5- Sayfanıza her gün 1 içerik de olsa mutlaka girmeye özen gösterin ki takipçilerinizin sayfa ile olan etkileşimi hiç kesilmesin. Aralarda boş günler bıraktığınızda etkileşim oranlarınızın en büyük düşme nedeni de budur.

Merak ettiğiniz diğer sorular için bu soru altından benimle yine iletişime geçebilirsiniz.

Teşekkür eder, iyi günler dilerim.

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Web siteniz
Fırsatı Kaçırmayın!

Haftalık sosyal medya haberleri ve ipuçları için şimdi kayıt olun.