0
0

Instagram’a reklam sürekli veriyoruz ancak geri dönüşler beklediğimizin altında oluyor. Yeni reklamlarımıza da haftaya başlayacağız. Sizin daha iyi sonuçlar almak için önerileriniz nelerdir?

  • Ahmet Cansın sordu 5 ay önce
  • son düzenleme 5 ay önce
  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
0
0

Ahmet Bey Merhaba,

Instagram reklamlarınızdan verim alma ile ilgili detaylı bir yazı yakında geliyor olacak. Ancak bu konuda size ilk tavsiyelerim şu şekilde olacaktır:

1- Yeni güncelleme ile 1080×1080 boyutlarında görseller kanvaslara daha iyi oturur hale geldi. Mevcut görsellerinizi kaliteli sonuçlar için bu boyutlar ile güncelleyin. Daha önce bu boyutlar 600×600 şeklindeydi. Detaylı bilgi için Facebook Reklam Ölçüleri yazıma bakabilirsiniz.

2- Bunun dışında insanları internet sitenize yönlendiriyorsanız Facebook piksellerini aktif olarak kullanmaya başlayın. Facebook Dönüşüm Pikseli Rehberi yazımda bu konuda yapabileceklerinizi detaylı olarak anlattım. Sıkıntı olursa yine bu soru altından bana yöneltebilirsiniz.

3- Ürün veya içerik skalanız genişse kişilere özel olarak Facebook özel dönüşüm oluşturma yöntemini mutlaka kullanıp hedeflemelerinizi buna göre düzenleyin. Yazımda bu konuda yaptıklarımı örnekleriyle birlikte görebilir, daha rahat anlayabilirsiniz.

4- Bunun dışında sayfanızın genel akışında Instagram takipçilerinize yönelik daha iyi içerik sunmak için Instagram Takipçi Artırma yazımda verdiğim ipuçlarını mutlaka deneyin.

* Saydıklarımın tümü ufak ufak etkilerle kısa vadede etkisini gösterecektir.

Farklı konularda sorularınız için benimle tekrar iletişime geçmekten çekinmeyin.

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Web siteniz
Fırsatı Kaçırmayın!

Haftalık sosyal medya haberleri ve ipuçları için şimdi kayıt olun.