Dijital Pazarlama Uzmanı Oğuz Veli Yavaş

Markanızın dijital pazarlama faaliyetlerini kendiniz yürütmekte zorluk çekiyor veya daha başlangıçta işi uzmanına bırakarak maksimum fayda sağlamak için bir Dijital Pazarlama Uzmanı arayışındaysanız, doğru sayfadasınız!

Benimle çalışın veya çalışmayın, öncelikle dijital pazarlama uzmanı nedir, ne iş yapar, size ne fayda sağlar ve bunu yaparken nelere dikkat etmesi gerekir kısaca bunların üzerinden geçmek, bu sayede markanız için en doğru tercihi yapmanızı sağlamak istiyorum.

Dijital pazarlama uzmanı iş tanımı olarak markanızı sıfırdan satışa götüren tüm dijital faaliyetlerin kontrolünü yapan, sizi yönlendiren ve bir bütün olarak markanızın adım adım çıkardığı stratejiler ile dijital platformlardaki görünümünü sizin için yöneten ve dönüşüm sağlamanıza olanak sağlayan kişidir.

Sektördeki 7 yıllık tecrübeme dayanarak gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki firmanızın dijital platformlardaki varlığını oluşturmanın ve bu platformlardan istediğiniz dönüşümü ( satış, müşteri iletişimi, trafik ) elde etmenin tek yolu bütünsel bir yaklaşım ile doğru bir strateji oluşturmak ve A/B testleri ile kitlenizi doğru analiz etmek!

Bu analizleri yapmadan, sitenizdeki ve sosyal medya platformlarınızdaki eksikleri gidermeden hızlı sonuç alma odaklı yapılan çalışmaların maalesef tamamı yakını er yada geç olumsuz sonuç verecektir.

Oğuz Veli Yavaş Nasıl Çalışır?

Yukarıda bahsettiğim olumsuz sonuçları almamak, adım adım hem marka bilinirliğinizi hem de geri dönüşümlerinizi artırmak için dijital pazarlama faaliyetlerinin 360 derece ele alınması ve bu şekilde hareket edilmesi gerektiğini tecrübelerime dayanarak net bir şekilde söyleyebilirim.

Dijital Pazarlama Hizmeti

Bu yüzden de dijital pazarlamanın sihirli bir değnek olduğunu düşünen, dijital pazarlamanın markanız için uzun soluklu, her adımı doğru atılması gereken bir yolculuk olduğunun farkında olmayan haliyle de benim ekstra bir değer katamayacağımı düşündüğüm markalara açık ve net bir şekilde bu şekilde çalışamayacağımızı belirtiyorum.

Dijital pazarlamın marka bilinirliğinizi artırmak ve ölçülebilir sonuçlar ile gelirlerinizi artırdığımız bir yolculuk olduğuna inanıyorum. Bu yüzden de yapacağımız tüm çalışmalarda sizin sektörel deneyimlerimiz ile bizim tecrübemizi birleştirerek markanız için en doğru adımı atmak birinci önceliğim! Ekibim ile birlikte sizin için bu doğrultuda nasıl mı çalışıyoruz?

  • Öncelikle sizinle ihtiyaçlarınızı, arzularınızı ve markanız için vizyonunuzu tam olarak öğrenebilmek ve gerçekçi adımlar atabilmek için bir toplantı gerçekleştiriyor, bu toplantıda yapacağımız tüm işlemleri şeffaf şekilde sizlerle paylaşıyoruz.
  • Sosyal medya ve reklam hesaplarınızı kontrol ediyor, gerekli düzenlemeleri gerçekleştiriyoruz.
  • Ölçülebilir sonuçlar almak için Tag Manager, Facebook Pikseli, Google Ads Dönüşümleri ve gerekli olabilecek tüm entegrasyon işlemlerinizi yapıyoruz.
  • Markanızın mevcut konumunu, rakiplerini ve sektörel rekabeti daha iyi görmek için marka analizinizi gerçekleştiriyoruz.
  • Marka analiz sonucunda çıkan veriler eşliğinde içerik ve reklam planlarınızı yapıp sizinle paylaşıyor ve onayınıza istinaden çalışmalarımıza başlıyoruz.
  • Ortak Whatsapp grubumuz üzerinden sürekli irtibat halinde kalarak günlük, haftalık ve aylık sonuçlar konusunda sizleri bilgilendiriyor, fikir alışverişi yapıyoruz.
  • Her ay sonunda o ay içerisinde yapılan tüm çalışmaları ve bir sonraki ay için planlarımızı, içeriklerimizi ve projelerimizi sizlerle paylaştığımız bir toplantı gerçekleştiriyoruz.

Sıkça Sorular Sorular

Dijital pazarlama faaliyetleriniz için birlikte çalışmayı kabul ettiysem, size ve markanıza değer katabileceğime %100 olarak inanmışım demektir. Bu yüzden bu soruya kocaman bir EVET diyorum! 🙂

Doğru bir dijital pazarlama hizmetinin ekip işi olduğuna inanıyorum. Projeniz ve yapılan her şeyi ekibim ile birlikte gerçekleştiriyorum. Sizin projenizde çalışan tüm takım arkadaşlarımı da ortak Whatsapp grubumuza dahil ediyorum.

Bu soruya net bir cevap verebilmek için markanızın şu anki konumunun ne olduğu, neler yapıldığı ve ulaşmak istediği sonuç oldukça önemli. Bu analizleri yapmadan size net vaadler veren kişilerden uzak durmanızda fayda var.

Marka analizinizi yaptıktan sonra size çıkarttığım yol haritasında ne zaman hangi sonuca ulaşacağımızı net bir şekilde belirtiyorum.

Facebook, Instagram, Google, Youtube ve LinkedIn platformlarındaki tüm reklam çalışmalarınızı yönetebilirim. Ancak hedef kitlenizin aktif olduğu, markanızın reklam çıkması gerektiği platformları sizlerle paylaşıyor, bu doğrultuda hareket ediyorum.

Evet! Sosyal medya için tüm içerik planınızı ekibimle birlikte çıkartıyor, her ay bir sonraki ayın içeriklerini metin ve görselleri hazır şekilde size iletiyoruz. Onayınıza istinaden ise planlamalarını yapıp tüm paylaşımları biz gerçekleştiriyoruz.

Yapacağımız ön görüşme içerisinde sektörünüzün rekabet oranlarını ölçerek başlangıçta ne kadarlık bir aylık reklam harcaması yapmanız gerektiğini sizin paylaşıyorum. Sonuçlarımız gelmeye başladıktan sonra da bu tutarı birlikte revize ederek ilerliyoruz.

Entegrasyon kodlarımızı eklemek ve ölçülebilir sonuçlar almamız için gerekli olan tüm teknik düzenlemeleri yapıyorum. Bunlar dışında daha iyi sonuç alacağımızı gördüğüm tüm gerekli güncellemeleri de gerçekleştiriyorum.

Ortak Whatsapp grubumuz üzerinden günlük ve haftalık bilgilendirmeler yapıyor ay sonundan ise genel raporunuzu gönderiyorum.

Ayda muhakkak 1 kere genel bir toplantı yapıp mevcut sonuçlarımızın nasıl olduğunu, nasıl ilerlediğimizi ve beklentilerimizi konuşuyoruz. Özel ilgi gerektiren ve daha sık toplantı yapmamız gereken markalarımızda haftada 1 toplantı gerçekleştiriyoruz.

Yapılan tüm çalışmaları sizin hesabınız üzerinden yönetiyor, yaptığım tüm adımları da sizlerle tamamen şeffaf şekilde Whatsapp grubumuz üzerinden paylaşıyorum.

Markanıza hak ettiği değeri vermek, dönüşümlerinizi artırmak ve ölçülebilir sonuçları gerçek vaadler ile almak istiyorsanız, aradığınız kişi benim! Size verdiğim hiçbir sözün boş olmadığını çalışmaya başladığımızda fark edeceksiniz.

Aşağıdaki Formu Doldurun, Markanız İçin Neler Yapabileceğimizi Konuşalım!