Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi, hızla gelişen internet sektörü içerisinde markanızın hedef kitlenize ulaşabilmesi için zorunluluk haline gelmiş ve sosyal medya kanallarınızın koordinasyonu olarak özetlenebilir. Günümüzde firma veya şahıs bazında birçok kişi hedef kitlesine ulaşmak için başta Facebook, Twitter ve Instagram olmak üzere markaya bağlı olarak farklı sosyal medya kanallarını kullanmakta, geliştirdikleri stratejiler ile sosyal medya bilinirliklerini artırma çabasındadır.

Rekabetin giderek arttığı sosyal medya kanallarında doğru bir strateji izlemek, reklam planlaması yapmak ve rakip analizi ile bu çalışmaları destekleyerek ilerlemek gerekmektedir.

Doğru Sosyal Medya Stratejileri

Efektif olarak gerçekleştirilen bir sosyal medya yönetimi içerisinde, markanızın veya projenizin sosyal medya kanallarında bir yerlere gelebilmesi ve müşteri ile direkt olarak etkileşimin sağlanabilmesi için doğru bir sosyal medya stratejisi izlenmelidir.

sosyal medya yönetimiMüşterileriniz ile direkt olarak iletişim kurabilmeniz ve sosyal medya yönetimi ile hem bilinirliğinizi hemde trafik veya satışlarınızı artırmak için yaptığım çalışmalar arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Detaylı Rakip Analizi
  • Sosyal Medya Stratejisinin Hazırlanması
  • Uygun Reklam Modellerinin Belirlenmesi
  • Detaylı Reklam Hedeflemeleri ve Raporları
  • İçerik Planlaması
  • Markanız veya Projenize Özel İçerik Fikirleri
  • Site ve Sosyal Mecra Geliştirme Tavsiyeleri
  • Reklam Yönetimi

 

Reklam Yönetimi

Sosyal medya yönetimi çerçevesinde yapılan birçok çalışmanın meyvelerinin toplandığı yer olarak doğru şekilde düzenlenen bir reklam çalışmasını gösterebiliriz. Markanız veya projeniz için yapılan çalışmalarda reklam bütçesinin doğru şekilde kullanımı ve harcanan her kuruşun geri dönüşümlerinin takibinin sağlanması gerektiği düşünmekteyim. Bu bağlamda sosyal medya yönetimi çerçevesinde dikkat ettiğim başlıca unsurlar şu şekildedir:

sosyal medya yönetimi - sosyal medya yöneticiliği - sosyal medya yönetimi nedir

Etkili bir sosyal medya yönetimi için takipçilerinizi dinliyor, rakiplerinizi de araştırarak takipçilerinizin sizden ne beklediğini sunuyorum.

sosyal medya yönetimi - sosyal medya yöneticiliği - sosyal medya yönetimi nedir

Yapılan tüm çalışmalarda rakipleriniz ve ilgili markaları inceleyerek doğru hedef kitlenizi belirliyorum.

sosyal medya yönetimi - sosyal medya yönetimi nedir - sosyal medya yönetimi nasıl yapılır

Yapılan tüm çalışmaları isteğinize bağlı olarak haftalık veya aylık detaylı olarak sizlere raporluyorum.

sosyal medya yönetimi - sosyal medya yönetimi fiyat - sosyal medya yönetimi nasıl yapılır

Sosyal mecralarınızda takipçilerinizi artırmak için kişi başına maliyetinizi sektörünüze bağlı olarak minimuma indiriyorum.

Sosyal Medya Yönetimi İçerik Planlaması

sosyal medya yönetimi - sosyal medya yönetimi fiyat - sosyal medya yönetimi nasıl yapılır

Sosyal medya yönetimi içerisinde en önemli unsurlardan bir diğeri de elbette ki müşterileriniz ve takipçileriniz ile sürekli irtibat halinde olmanızdır. Sosyal medya kanallarında etkileşimin sürekli olarak devamı için rakip analizi ve detaylı sosyal medya raporunuzu çıkardıktan sonra etkileşimin en yüksek olduğu saatlere göre uygun bir içerik planlaması çıkartıyoruz.

Marka bilinirliğinizin oturması ve projenizin akıllarda yer etmesi için hazırladığımız içerik şablonları ile sunduğumuz kaliteli görseller sayesinde kısa sürede etkileşim oranlarınızı artırıyor ve sizlere raporluyoruz.

REFERANSLAR

Sosyal medya yönetimi için beni tercih eden, rakip analizi, içerik planlaması, reklam yönetimi ve mecra düzenlemeleri ile memnun kalan müşterilerim

sosyal medya yönetimi - sosyal medya danışmanlığı - rakip analizi

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ PAKETLERİ

sosyal medya yönetimi - sosyal medya danışmanlığı - sosyal medya yönetimi fiyatları ve paketleri

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ TEKLİF İSTE

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Sosyal Medya Yönetimi Hakkında Yazılarım

Aşağıda sosyal medya yönetimi üzerine kaynak olarak hazırladığım ve biraz araştırma ile birçok kişinin işini kolaylaştıracak yazılarımı bulabilirsiniz.

Nereden Başlanmalı?

Birçok kişi projesi veya markası için hedef kitlesine daha kolay ulaşabileceğini bildiği sosyal medya hakkında az çok bilgi sahibi olsa da özellikle başlangıç aşamasında birçok sorun ile karşılaşmakta, kısa sürede de vazgeçmektedir. Siz de bunlardan biriyseniz doğru bir başlangıç yapmak için yapmanız gerekenleri buradan öğrenebilirsiniz.

Hangi Sosyal Medya Kanalları Kullanılmalı?

Markaların yaptığı en büyük hatalardan biri tüm sosyal mecraları kullanmaya kalkışmaları ve yarattıkları zaman ve emek gücü israfından dolayı hiçbir mecrada tam olarak tutunamamalarıdır. Projeniz için en doğru sosyal medya kanallarını nasıl seçeceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarına Nasıl Başlanılmalı?

Belirlediğiniz sosyal medya hesaplarında, doğru bir şekilde ilerlemek için daha başlangıçta neler yapmanız ve hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

Facebook Reklam Rehberi – Doğru Reklam Verme

Sosyal medya yönetiminde en önemli unsurlardan biri sosyal mecranızdaki reklam seçeneklerini değerlendirip bütçeniz çerçevesinde daha fazla kişiye ulaşmak için çalışmalar yürütmektir. Sosyal mecraların merkezinde yer alan Facebook‘ta reklam seçeneklerini nasıl değerlendireceğinizi, küçük bütçeler ile neler yapabileceğinizi Facebook Reklam Rehberi yazımdan rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Facebook Sayfa Beğendirme Yöntemleri

Sosyal medya yönetimi içerisinde yaptığınız birçok çalışmanın amacı Facebook sayfa beğendirme yöntemleri ile ilgili olacaktır ki daha çok kişiye, haliyle daha çok müşteriye ulaşabilin. İnternette birçok kaynakta farklı yöntemler, hileler vb oldukça üzücü durumlar görüyor olsak da hazırlamış olduğumuz Facebook Sayfa Beğendirme yazısında kanıtlanmış yöntemler ile organik takipçi kazanabileceğiniz farklı yöntemleri bir araya getirmeye çalıştım.

Sosyal Medya Yönetimi Arayan Müşterilere Not

Sosyal medya yönetimi, günden güne hayatımıza dahil olan akıllı cihazlar ile birlikte kısa sürede hedef kitlenize en rahat şekilde ulaşabileceğiniz platform haline geldi. Verimli bir sosyal medya yönetimi için tercih edeceğiniz ajanslarda kalite için iso 9001 belgesi olup olmadığına, daha önce çalışma yürüttüğü markalara ve bu markaların çalışma sürecinde ajanstan elde ettikleri verime dikkat etmeniz de fayda olacaktır.