Değişen Blog Tasarımı ve Gelecek Yenilikler

Kısa süreli bir aradan sonra herkese tekrar merhabalar! Bir süredir yazı yayına alınmıyor oluşunu, sitenin yeni halinden anlamışsınızdır diye umuyorum. Uzun süredir parça parça devam ettiğim değişikliği, finalize etmenin zamanı çoktan gelmiş, geçiyordu.

Peki blog tasarımı neden değişti? Değişiklikteki asıl amaç neydi? Bununla birlikte yeni neler gelecek? Kısaca bunlardan bahsetmek ve değerli yorumlarınız eşliğinde gelecek planlarımı şekillendirmek istiyorum.

Önceki blog tasarımım parası olarak herkesin Themeforest üzerinden kolaylıkla alabileceği, hazır bir tema olan Voice temasıydı. Hazır bir tema üzerinden yazılarınızı yazmak ve blogunuzun gelişimini takip etmek her ne kadar daha kolay olsa da zaman içerisinde gerek yazı içi, gerekse genel tasarımda dolaşımı kolaylaştırmak için ufak değişiklikler yapmam gerekti. Haliyle biriken istekler ve değişiklikler temanın işlevselliğinden ziyade dolup taşmasına neden oldu.

Tasarım olarak beni rahatsız etmeye başladığı günden itibaren de tasarımı komple değiştirmenin, kendime ait bir tema yapmanın vaktinin geldiğini anlamıştım.

Yeni tasarım ufak birkaç düzenleme ve yeni eklenecek e-kitap ve podcast sayfaları dışında tamamen bitti diyebilirim. Gözünüze çarpan, “Şurası da şu nedenden olmamış” dediğiniz tüm yorumlarınızı bekliyorum.

Peki bunun dışında neler olacak?

Yeni yılda blogda yapmak istediğim değişiklikleri daha önce bahsetmiştim. Bu yazıda sıraladığım ve üzerine çalıştığım birçok yeni projemin de son dokunuşlarına geldiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Peki bunlar neler?

[onerilen id=”2044″ icon=”fikir”]

E-kitap: Uzun süredir üzerine çalıştığım ve özellikle tam olarak bilgi sahibiyim dediğim “Facebook Reklamları” üzerine kapsamlı bir e-kitap çok yakında yayına girecek. Blogun ilk birkaç ayından sonra aldığım geri dönüşler ve kişisel isteğim, e-kitabın kusursuz olması yönündeydi. Bu yüzden de uzun bir süredir üzerine çalışma fırsatı bulduğum ilk e-kitabım yakın bir sürede ücretsiz olarak yayına alınacak.

Podcast: Türkiye’de her ne kadar tam anlamıyla oturmamış bir kültür olsa da farklı nişlere sahip kaliteli yabancı bloglarda oldukça ilgi gören ve kendimde takip ettiğim podcastlerden özenerek, sosyal medya, reklam ve blog kültürü üzerine keyifli sohbetler görebileceğiniz haftalık Podcast yayınları da Haziran içerisinde başlıyor olacak.

Soru Cevap: Blog ve Facebook hesabım aracılığıyla günlük ortalama 20-30 soru alır oldum. Bu sorulardan birçoğuna halihazırda detaylı olarak anlattığım yazılarım ile cevap verebiliyor olsam da, aralarında çıkan bazı soruların genel olarak herkesin işine yarayacağını düşündüğümden, hem de kendi işimi bir nebze olsun kolaylaştırmak adına önümüzdeki 1-2 hafta içerisinde direkt olarak soru yöneltebileceğiniz bir bölümde tasarıma uygun olarak yayına alınacak.

Bunlardan farklı olarak belirtmek istediğiniz eleştiri ve öneriler için yorumlarınızı eksik etmeyin.

2500+ KİŞİ ARASINA KATIL!

Sosyal medyada rakiplerinin bir adım önüne geçmeni sağlayacak kaynakları ücretsiz mailine gönderebilirim.

Yorumlar

  1. Sinem

Cevapla