Değişen Blog Tasarımı ve Gelecek Yenilikler

blog yeni fikirler

Kısa süreli bir aradan sonra herkese tekrar merhabalar! Bir süredir yazı yayına alınmıyor oluşunu, sitenin yeni halinden anlamışsınızdır diye umuyorum. Uzun süredir parça parça devam ettiğim değişikliği, finalize etmenin zamanı çoktan gelmiş, geçiyordu.

Peki blog tasarımı neden değişti? Değişiklikteki asıl amaç neydi? Bununla birlikte yeni neler gelecek? Kısaca bunlardan bahsetmek ve değerli yorumlarınız eşliğinde gelecek planlarımı şekillendirmek istiyorum.

Önceki blog tasarımım parası olarak herkesin Themeforest üzerinden kolaylıkla alabileceği, hazır bir tema olan Voice temasıydı. Hazır bir tema üzerinden yazılarınızı yazmak ve blogunuzun gelişimini takip etmek her ne kadar daha kolay olsa da zaman içerisinde gerek yazı içi, gerekse genel tasarımda dolaşımı kolaylaştırmak için ufak değişiklikler yapmam gerekti. Haliyle biriken istekler ve değişiklikler temanın işlevselliğinden ziyade dolup taşmasına neden oldu.

Tasarım olarak beni rahatsız etmeye başladığı günden itibaren de tasarımı komple değiştirmenin, kendime ait bir tema yapmanın vaktinin geldiğini anlamıştım.

Yeni tasarım ufak birkaç düzenleme ve yeni eklenecek e-kitap ve podcast sayfaları dışında tamamen bitti diyebilirim. Gözünüze çarpan, “Şurası da şu nedenden olmamış” dediğiniz tüm yorumlarınızı bekliyorum.

Peki bunun dışında neler olacak?

Yeni yılda blogda yapmak istediğim değişiklikleri daha önce bahsetmiştim. Bu yazıda sıraladığım ve üzerine çalıştığım birçok yeni projemin de son dokunuşlarına geldiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Peki bunlar neler?

[onerilen id=”2044″ icon=”fikir”]

E-kitap: Uzun süredir üzerine çalıştığım ve özellikle tam olarak bilgi sahibiyim dediğim “Facebook Reklamları” üzerine kapsamlı bir e-kitap çok yakında yayına girecek. Blogun ilk birkaç ayından sonra aldığım geri dönüşler ve kişisel isteğim, e-kitabın kusursuz olması yönündeydi. Bu yüzden de uzun bir süredir üzerine çalışma fırsatı bulduğum ilk e-kitabım yakın bir sürede ücretsiz olarak yayına alınacak.

Podcast: Türkiye’de her ne kadar tam anlamıyla oturmamış bir kültür olsa da farklı nişlere sahip kaliteli yabancı bloglarda oldukça ilgi gören ve kendimde takip ettiğim podcastlerden özenerek, sosyal medya, reklam ve blog kültürü üzerine keyifli sohbetler görebileceğiniz haftalık Podcast yayınları da Haziran içerisinde başlıyor olacak.

Soru Cevap: Blog ve Facebook hesabım aracılığıyla günlük ortalama 20-30 soru alır oldum. Bu sorulardan birçoğuna halihazırda detaylı olarak anlattığım yazılarım ile cevap verebiliyor olsam da, aralarında çıkan bazı soruların genel olarak herkesin işine yarayacağını düşündüğümden, hem de kendi işimi bir nebze olsun kolaylaştırmak adına önümüzdeki 1-2 hafta içerisinde direkt olarak soru yöneltebileceğiniz bir bölümde tasarıma uygun olarak yayına alınacak.

Bunlardan farklı olarak belirtmek istediğiniz eleştiri ve öneriler için yorumlarınızı eksik etmeyin.

👨🏼‍💻 BU İÇERİĞİ PAYLAŞ:

24 Comments

 1. 17 Mayıs 2016 at 22:02

  Turunucu mor lacivert beyaz siyah ne kadar tutarlı oldu tartışılır ama yine de takip edileceğinden eminim. Yolun açık olsun güzel insan 🙂

  Reply
  1. 18 Mayıs 2016 at 00:46

   Renkler konusunda daha sonra çok ufak düzenlemeler daha yapacağım ancak genel tasarımı bunun çok dışına çıkartmak istemiyorum açıkçası artık. Güzel yorumun için teşekkür ederim 🙂

   Reply
 2. 17 Mayıs 2016 at 22:04

  Harika bir tasarıma sahip olmuş blog gerçekten. Öneri olarak da ilk başlangıçta çıkan “Bloguma Hoşgeldin” bölümü kapatılabilir olursa sürekli taipçileri direk içerikle baş başa kalabilirler.

  Reply
  1. 17 Mayıs 2016 at 22:11

   Yorumun için çok teşekkürler. Bunu şöyle düşündük zaten: “Bloguma Hoş Geldiniz” kısmı, ilerleyen günlerde siteye tekrar giriş yapan kullanıcılar için son içeriklerin görüldüğü “Kaçırmış Olabilecekleriniz” bölümüne dönüşüyor olacak. Önerin için tekrar teşekkür ederim.

   Reply
 3. Sinem
  17 Mayıs 2016 at 22:07

  Oğuz Bey, sitenizin güncellenen yeni tasarımını oldukça başarılı bulduğumu söylemeliyim. Yeni yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz. İyi çalışmalar 🙂

  Reply
  1. 17 Mayıs 2016 at 22:12

   Güzel yorumunuz ve değerlendirmeniz için içtenlikle teşekkür ederim Sinem hanım 🙂

   Reply
 4. 17 Mayıs 2016 at 22:29

  Yeni temanız güzel ama telefondan girince e-posta abonelik şeyi varya onu kapatmak için çarpı işareti gözükmüyor yada kapanmıyor. : )

  Reply
  1. 18 Mayıs 2016 at 00:47

   Normalde çarpı işareti var ve kolayca kapanabiliyor ancak ikonlarda ufak bir sorun olduğundan dolayı çıkmamış olabilir. En kısa sürede bu sorunu da gideriyor olacağım. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim 🙂

   Reply
 5. 19 Mayıs 2016 at 08:00

  Öncelikle yeni arayüzün, logon ve plânların hayırlı olsun Oğuz. Dilerim ki, zihnindeki tüm olumlu düşünceler güzelce ve hayırlısıyla gerçeğe dönüşür.

  Tema değişikliği ve e-kitabının üzerinde hassasiyetle durman, mükemmeli aramandan kaynaklı olsa gerek. Bu tema gibi e-kitabının da kaliteli olacağını düşünüyorum.

  Sağlıcakla…

  Reply
  1. 19 Mayıs 2016 at 14:01

   Güzel yorumların için teşekkür ederim Onur. E-kitabı okuyan bir kimsenin, Facebook reklamları ile ilgili aktif olarak birçok şeyi yapabiliyor olması benim için çok önemli. Bu yüzden de düşündüğümden daha uzun sürüyor. Umarım istediğim kaliteyi yakalayabilirim.

   Reply
 6. 19 Mayıs 2016 at 11:49

  Yeni tasarımın çok iyi olmuş. Aklında olan projeleri hayata geçirmeni bekliyorum 🙂

  Reply
  1. 19 Mayıs 2016 at 14:00

   Güzel yorumun için çok teşekkür ederim Serhat 🙂 En kısa sürede yayına almaya başlayacağım projelerimi.

   Reply
 7. 22 Mayıs 2016 at 00:11

  Çok güzel olmuş, flat veya çok sade tasarımlar vazgeçilmezim. Sevgiler

  Reply
 8. 30 Mayıs 2016 at 02:12

  Açık renkler daha iyi bir tasarım örneği oluyor, makale için teşekkürler.

  Reply
 9. 17 Ağustos 2016 at 23:30

  Siteyi yeni keşfediyorum. Tasarım çok güzel. Başarılar…

  Reply
 10. 1 Eylül 2016 at 14:32

  Eski tasarım yerine böyle kullanımı kolay bir tasarım seçmeniz çok güzel olmuş. Karmaşık bir yapısı olmaması oldukça güzel. Sitenizi gezerken artık daha çok zaman ayırarak bir çok bilgiye kolaylıkla ulaşabiliriz.

  Reply
 11. 4 Eylül 2016 at 01:42

  Yeni keşfettim ancak oldukça faydalı bilgiler bulabildiğim bir blog, yazılarının devamını bekliyoruz 🙂

  Reply
  1. 4 Eylül 2016 at 01:57

   Teşekkür ederim Cihat! Mail listeme abone olarak son yazılardan anında haberdar olabilirsin. 😉

   Reply
 12. 29 Mart 2017 at 09:56

  Mor gerçekten şık bir izlenim katmış fakat footer biraz boş geldi bana, mesela menu kırılımları eklenebilir.

  Reply
 13. Ahmet
  8 Nisan 2018 at 01:31

  Tasarım güzel ,Linkedin sayfanız mevcutmu

  Reply

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuz Veli Yavaş - Dijital Pazarlama Eğitmeni / Uzmanı

Instagram Hesabımı Takip Et, İpuçlarını Kaçırma!

İŞLETMELER İÇİN WHATSAPP KULLANIM REHBERİ