Aman Dikkat: Apple Zamları Sadece iPhone’lara Değilmiş

apple-zamlari-turkiye

Apple’ın geçen gün sadece iPhone ve iPhone 6 Plus‘a yaptığı söylenilen zamlar hiç de söylendiği gibi değilmiş.

Zamdan bir gün önce iPhone 6 Plus aldım. Dün de Zorlu Center‘da bulunan Apple Store’a güzel bir kap almak için gittim. Haliyle girince diğer ürünleri de incelemeye başladım. Birçok internet sitesinde de haberi yapılan ve tepki çekmeyi başaran Apple zamlarının aslında sadece iPhone 6 ürünleri için değil birçok cihaz ve aksesuara geldiğini ancak hiçbirinin medyaya yansımadığını fark etmem birkaç dakikamı almadı.

Normalde 89 TL olarak silikon kabın fiyatının 139 TL‘ye fırlaması.. Hem Türkiye’de hemde diğer ülkelerde Apple ürünlerinin birçok benzer ürünlerden biraz daha kaliteli ve pahalı olduğu bilinen bir gerçek olsa da 89 TL‘lik bir ürüne 50 TL zam yapılmasını hala anlayabilmiş değilim.

Çalışanların bile “Çok deli zam yaptılar” diye ifade ettiği Apple Store’un satışlarında en ufak bir düşme dahi olmayacağını bilsem de zaten ne fiyat koyarsak koyalım alıyorlar mantığı ile yapılmış ve hiçbir yerde namesi dahi duyulmayan fiyat artışından bir tüketici olarak hiç memnun değilim.

3000 TL’ye telefon alıyorsun, 50 TL’ye mi bu kadar laf ettin diyebilirsiniz. Olay burada 50 TL’lik ekstra bir ücret vermek değil, zamların yalnızca iPhone 6 cihazlara yapıldığı söylenip birçok cihaz ve ürünlere hatta third party ürünlerine dahi yapılmış olması müşteri kazıklamaktan başka bir şey değil!

İncelediğim birçok telefon kabının gerek kalitesi gerek fiyatını incelediğimde bu kalitede bir kap bulamayacağımı bilerek dün kabı aldım. Kabı alırken 5 dakikalık konuşmamızda bile çalışanların dahi bu zamlardan memnun olmadığı ve tekrar tekrar açıklamak zorunda kaldıklarını fark ettim.

👨🏼‍💻 BU İÇERİĞİ PAYLAŞ:

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuz Veli Yavaş - Dijital Pazarlama Eğitmeni / Uzmanı

Instagram Hesabımı Takip Et, İpuçlarını Kaçırma!