Facebook, Anlık Makaleler’e Yeni Reklamları Ekledi

Facebook Anlık Makaleler için Reklam Modelleri

Facebook Wednesday’de Anlık Makaleler için birkaç yeni reklam seçeneği duyuruldu: yeni ve özelleştirilmiş reklam büyüklüğü yanında video ve döngü reklamları.

Ürün müdürü Harshit Agarwal blog yazısında, yayımcıların artık reklamcılık işlerinde özelleştirilmiş ve ayrıcalıklı biçimler de dâhil olmak üzere 2’ye 3 boy oranına kadar farklı biçimleri kullanabileceklerini belirterek aşağıdaki görseli paylaştı.

Facebook Anlık Makaleler için Yeni Reklamlar

Ayrıca, Facebook Kitle Ağı’nı kullanarak Anlık Makaleler’den gelir elde eden yayımcıların artık ek bir uygulama olmaksızın video ve döngü reklamlarını iOS ve Android üzerinden yayımlayabileceklerini ekledi.

Agarwal, özelleştirilmiş reklam birimlerini Anlık Makaleler’e entegre eden Vox Media’yı örnek göstererek şunları ifade etti:

“Vox Media, hissedarları ile birlikte, Athena reklam birimini (yukarıda resmedilmiştir) kullanarak mobil ağ üzerinden başarıya ulaşmıştır. Son güncellemeyle beraber, Vox Media Athena birimini Anlık Makaleler’e entegre ederek Vox.com ve The Verge de dahil olmak üzere tüm yayın markalarına uygulamaktadır.”

Vox Media gelir ürünleri ve işlemleri müdür yardımcısı Joe Alicata da blog yazısında şunlara değindi:

“Geçtiğimiz son dört yıl içerisinde, ortaklarımız için en etkili yaratıcı reklam biçimlerini, teknolojilerini ve gerçek zamanlı optimizasyonla yaratıcı kavrama özelliklerine sahip reklam platformlarını geliştirdik. Bu yüksek performanslı reklam birimlerini ve kabiliyetlerini geliştirirken bu platformu izleyen, okuyan ve muhteşem içerikler paylaşan değerli kitlemize ulaşmak için de Facebook’un Anlık Makaleler’ini kullandık.”

👨🏼‍💻 BU İÇERİĞİ PAYLAŞ:

1 Yorum

  1. 22 Ekim 2016 de 15:25

    Heryerimiz reklam oldu 🙂

    Yanıtla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuz Veli Yavaş - Dijital Pazarlama Eğitmeni / Uzmanı

Instagram Hesabımı Takip Et, İpuçlarını Kaçırma!