Facebook Graph API v2.8 ile Gelen Güncellemeler

Facebook Graph API v2.8 Güncellemeleri

Facebook, yayımcılara Anlık Makaleleri kullanarak daha fazla esneklik ve Teklifler için yeni bir tasarım sunan Graph API v2.8’i duyurdu.

Blog yazısında bu güncellemeye değinen sosyal ağ, Graph API v2.8 ile birlikte yayımcıların Anlık Makaleleri Facebook Kitle Ağı’ndan ayırabileceğini ve reklam gösterimini kapatıp açabileceğini belirtti.

Ayrıca Teklifler’e ait reklamlar ve yerli Teklifler kullanıcıların daha kolay bir şekilde hem telefon ve tabletleri üzerinden faydalanabilmeleri hem de diğer cihazlarında –telefon, masaüstü ve mağazada- kabul ettikleri tekliflere dair hatırlatmalar alabilmeleri için yeniden tasarlandı.

Ürün müdürü Alyssa Levitz, Graph API v2.8 ile gelen diğer güncellemelerin detaylarını da blog yazısında paylaştı:

“Oyunlar ve kitaplar için de iki yeni Açık Grafik eylem türümüz var: games.plays ve boks.rates. Bugünden itibaren bu özellikler de tüm API sürümü kullanan geliştiriciler için hazırda beklemektedir. Sizler Açık Grafik eylemleri ve nesneleri üretmenin ne kadar zaman alan ve karmaşık işler olduğunu gösterdikçe biz de gelecekte daha fazla eylem ortaya koymak için çalışacağız.

Aynı konuya bağlı olarak Graph v2.8 ile beraber Açık Grafik eylem ve nesnelerini bertaraf etmeye karar verdik. 5 Ekimi takiben 90 gün içerisinde Graph v2.7 ve daha düşük sürümler ile oluşturulan eylem ve nesneler yeniden üretilemeyecek ve düzenlenemeyecek. 5 Ekim’den 1 sene sonra ise bu programlama ara yüzüne sahip uygulamalar Açık Grafik hikâyeleri yayımlayamayacak. Uygulamalar kişilerin Facebook profillerinde gözükmeyecek. Bu değişiklik ile taşınacak olan zaman ve eylem nesneleri Açık Grafik taşıma rehberi yazısında detaylıca anlatılmıştır.”

Son olarak, Levitz bir sonraki Graph API’nin 18-19 Nisan’da California’da McEnery Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Facebook’un F8 yıllık geliştirici konferansında duyurulacağını ifade etti.

👨🏼‍💻 BU İÇERİĞİ PAYLAŞ:

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuz Veli Yavaş - Dijital Pazarlama Eğitmeni / Uzmanı

Instagram Hesabımı Takip Et, İpuçlarını Kaçırma!