Facebook Sayfa Birleştirme – Resimli Anlatım

Facebook’ta bazı durumlarda daha önce açmış olduğunuz ve aynı firma veya kişiye ait iki sayfanın gereksiz olduğunu düşünür ve Facebook sayfa birleştirme işlemine ihtiyaç duyarsınız. Böylece fazladan iki sayfa yerine, direkt olarak tek sayfa üzerinden yönetim işlemlerinizi gerçekleştirebilir, hedef kitlenize daha rahat ulaşabilirsiniz.

Özellikle sosyal medya yönetimi ile ilgilenen kişiler için Facebook sayfa birleştirme işlemi oldukça önem teşkil etmekte olup zorlu bir süreçti. Bunun nedeni Facebook sayfa birleştirme işlemleri sırasında Facebook’un politika gereği bizden istediği şartlardan kaynaklanmaktadır.

En büyük Facebook sayfa birleştirme sorunu ise elbette ki farklı isimlere sahip iki Facebook sayfasının birleştirilmesinde ortaya çıkmaktadır. Bu ve normal sayfa birleştirme işleminin nasıl yapıldığına aşağıda birlikte bakalım.

Facebook Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır?

Farklı iki adet Facebook sayfanızı birleştirmek için sırasıyla şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

1- Facebook sayfa birleştirme linkine buradan giriş sağlayın.

2- Giriş sağladıktan karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Gördüğünüz gibi iki adet sayfa seçim bölümümüz var. Sayfalarınızı birleştirirken ilk seçeneği kalmasını istediğiniz yani kullanacağınız sayfayı, ikinci seçeneği ise birleşmesini istediğiniz diğer sayfayı girin ve sayfaları birleştir butonuna basın.

facebook sayfa birleştirme

NOT: Burada dikkatli olmanızı öneririm. Facebook sayfa birleştirme işlemi yaparken hangi sayfayı kullanmaya devam etmek istiyorsanız o sayfayı ilk seçenek olarak belirleyin. İşlem sonrası ikinci sayfa silinecek ve birinci sayfaya aktarımı sağlanacaktır.

3- Sayfa isimleriniz benzerse karşınıza onay kutucuğu gelecektir. Onayla butonuna tıklayarak Facebook sayfa birleştirme işleminizi tamamlayın.

Facebook Sayfa Birleştirme Sorunu

Birleştirmek istediğiniz sayfaların isimleri benzer değilse karşınıza onayla butonu yerine aşağıdaki ekran gelecektir.

facebook sayfa birleştirme sorunu

Bu tarz bir Facebook sayfa birleştirme sorunu ile karşılaşırsanız “Destek Ekibiyle İletişime Geç” butonuna tıklayarak sayfalarınızın içeriği ile ilgili bilgi vermeniz ve destek ekibine bir rapor göndermeniz gerekecektir.

Butona tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir Facebook sayfa birleştirme formu gelecektir.

facebook sayfa birleştirme formu

Burada kullanmak istediğiniz sayfayı seçerek bulunan iki adet onay kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir. Sonrasında aşağıya inerek birleştirmek istediğiniz sayfaları seçin.

facebook sayfa birleştirme 2015Birleştirmek istediğiniz sayfaları belirledikten sonra Gönder butonuna basın. Karşınıza kalmasını istediğiniz sayfanın yönetici paneli içerisinde aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

facebook sayfaları nasıl birleştirilir

Bu işlem sonrasında 7-14 gün içerisinde işleminiz gerçekleşecek veya konu ile ilgili destek ekibinden size bir mail gelecektir.

Facebook Sayfa Birleştirme Sınırı Var Mı?

Gönderilen birleştirme işlemi için herhangi bir sınır bulunmuyor ancak art art arda gönderilen talepler sonucu facebook sayfa birleştirme engeli almanız mümkün.

Bunun en büyük nedeni farklı sayfa beğendirme taktikleri ile açılan ve kişilerin haberleri olmadan beğendirilen sayfaların, farklı firmalara ücret karşılığında satıyor olması olarak gösteriliyor. Facebook’a bu konuda hak vermemek elde değil.

Sormak istediğiniz tüm sorular için yorum kısmını kullanabilirsiniz, umarım faydalı olmuştur.

2500+ KİŞİ ARASINA KATIL!

Sosyal medyada rakiplerinin bir adım önüne geçmeni sağlayacak kaynakları ücretsiz mailine gönderebilirim.

Yorumlar

   • ferdi
     • serap
 1. nuran
 2. Nusret Yavaş
 3. Hasan Ertürl
 4. Elnur Jabiyev
 5. Elnur Jabiyev
 6. Tamer Yılmaz
 7. fatma şahin
 8. umut
 9. rukiye yildiz
 10. didem kurtoglu
 11. Ahmet
 12. hasan
 13. Bahar
 14. Yami malkoç
 15. Oğuz Alper Altan
 16. okan ozer
 17. Oğuz alper

Cevapla