Facebook Sayfa Birleştirme – Resimli Anlatım

facebook sayfa birleştirme resimli anlatım

Facebook’ta bazı durumlarda daha önce açmış olduğunuz ve aynı firma veya kişiye ait iki sayfanın gereksiz olduğunu düşünür ve Facebook sayfa birleştirme işlemine ihtiyaç duyarsınız. Böylece fazladan iki sayfa yerine, direkt olarak tek sayfa üzerinden yönetim işlemlerinizi gerçekleştirebilir, hedef kitlenize daha rahat ulaşabilirsiniz.

Özellikle sosyal medya yönetimi ile ilgilenen kişiler için Facebook sayfa birleştirme işlemi oldukça önem teşkil etmekte olup zorlu bir süreçti. Bunun nedeni Facebook sayfa birleştirme işlemleri sırasında Facebook’un politika gereği bizden istediği şartlardan kaynaklanmaktadır.

En büyük Facebook sayfa birleştirme sorunu ise elbette ki farklı isimlere sahip iki Facebook sayfasının birleştirilmesinde ortaya çıkmaktadır. Bu ve normal sayfa birleştirme işleminin nasıl yapıldığına aşağıda birlikte bakalım.

Facebook Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır?

Farklı iki adet Facebook sayfanızı birleştirmek için sırasıyla şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

1- Facebook sayfa birleştirme linkine buradan giriş sağlayın.

2- Giriş sağladıktan karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Gördüğünüz gibi iki adet sayfa seçim bölümümüz var. Sayfalarınızı birleştirirken ilk seçeneği kalmasını istediğiniz yani kullanacağınız sayfayı, ikinci seçeneği ise birleşmesini istediğiniz diğer sayfayı girin ve sayfaları birleştir butonuna basın.

facebook sayfa birleştirme

NOT: Burada dikkatli olmanızı öneririm. Facebook sayfa birleştirme işlemi yaparken hangi sayfayı kullanmaya devam etmek istiyorsanız o sayfayı ilk seçenek olarak belirleyin. İşlem sonrası ikinci sayfa silinecek ve birinci sayfaya aktarımı sağlanacaktır.

3- Sayfa isimleriniz benzerse karşınıza onay kutucuğu gelecektir. Onayla butonuna tıklayarak Facebook sayfa birleştirme işleminizi tamamlayın.

Facebook Sayfa Birleştirme Sorunu

Birleştirmek istediğiniz sayfaların isimleri benzer değilse karşınıza onayla butonu yerine aşağıdaki ekran gelecektir.

facebook sayfa birleştirme sorunu

Bu tarz bir Facebook sayfa birleştirme sorunu ile karşılaşırsanız “Destek Ekibiyle İletişime Geç” butonuna tıklayarak sayfalarınızın içeriği ile ilgili bilgi vermeniz ve destek ekibine bir rapor göndermeniz gerekecektir.

Butona tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir Facebook sayfa birleştirme formu gelecektir.

facebook sayfa birleştirme formu

Burada kullanmak istediğiniz sayfayı seçerek bulunan iki adet onay kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir. Sonrasında aşağıya inerek birleştirmek istediğiniz sayfaları seçin.

facebook sayfa birleştirme 2015Birleştirmek istediğiniz sayfaları belirledikten sonra Gönder butonuna basın. Karşınıza kalmasını istediğiniz sayfanın yönetici paneli içerisinde aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

facebook sayfaları nasıl birleştirilir

Bu işlem sonrasında 7-14 gün içerisinde işleminiz gerçekleşecek veya konu ile ilgili destek ekibinden size bir mail gelecektir.

Facebook Sayfa Birleştirme Sınırı Var Mı?

Gönderilen birleştirme işlemi için herhangi bir sınır bulunmuyor ancak art art arda gönderilen talepler sonucu facebook sayfa birleştirme engeli almanız mümkün.

Bunun en büyük nedeni farklı sayfa beğendirme taktikleri ile açılan ve kişilerin haberleri olmadan beğendirilen sayfaların, farklı firmalara ücret karşılığında satıyor olması olarak gösteriliyor. Facebook’a bu konuda hak vermemek elde değil.

Sormak istediğiniz tüm sorular için yorum kısmını kullanabilirsiniz, umarım faydalı olmuştur.

👨🏼‍💻 BU İÇERİĞİ PAYLAŞ:

35 Comments

 1. 20 Nisan 2016 at 12:17

  Merhaba, ben her iki sayfanın da isim ve kategorilerini aynı yaptım. Birleştirme işlemlerini dediğiniz gibi uyguladım ama bende şöyle bir yazı çıktı:
  ”Av. Özlem Ağca.’i birleştirmek için beklemede zaten bir istek olduğundan, bu Sayfalar birleştirilemiyor. Tekrar denemeden önce bu isteğin çözümlenmesini beklemelisin.”

  Bu durumda ne yapmam gerekiyor

  Reply
  1. 20 Nisan 2016 at 13:54

   Özlem Hanım Merhaba, bu uyarı daha önce bir sayfa birleştirme talebinde bulunduğunuz ve henüz bunun sonuçlanmadığı anlamına gelir. İlgili sayfanızı Ayarlar kısmından Sayfa Desteği bölümüne bakarak sayfanız için oluşturulan talepleri görüntüleyebilir, buradan temsilcinizden bilgi alabilirsiniz.

   Yine sorun yaşarsanız memnuniyetle cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz.

   Reply
   1. ferdi
    22 Kasım 2016 at 13:10

    Merhaba Oğuz bey 2 tane benzer olan sayfamı birleştirmek için tarif ettiğiniz yolu izledim ama bu çıktı karşıma ;
    birleştirmek için beklemede zaten bir istek olduğundan, bu Sayfalar birleştirilemiyor. Tekrar denemeden önce bu isteğin çözümlenmesini beklemelisin .
    ama ben daha önce böyle bi talepte bulunmadım ve sayfa desteği bölümüne baktım ordada böyle bi talep yok sorun nedir acaba ?

    Reply
    1. 22 Kasım 2016 at 16:15

     Daha önce herhangi farklı bir sayfanız için birleştirme talebi yaptınız mı? Yaptıysanız bunun sonuç maili size ulaştı mı? Eğer bunların hiçbiri olmadıysa muhakkak Facebook ile iletişime geçin. Geçtiğimiz günlerde bir arkadaş da aynı sorunu yaşamıştı, ancak iletişime geçip çözüme kavuşturdular.

     Reply
     1. serap
      24 Ekim 2017 at 09:44

      merhaba.bu söyledğinizi nasıl düzeltiriz.olmuyor.

      Reply
      1. 26 Ekim 2017 at 12:04

       Merhaba,
       Şu an için bu gibi durumlarda en hızlı çözüme ulaşmanızı sağlayan yol, Destek Gelen Kutusunu kullanarak Facebook ile iletişime geçmeniz.

       Reply
 2. nuran
  29 Nisan 2016 at 02:03

  Merhaba bende yanlislikla 3 adet gurubum ayni isimle birlestirme yapabilirmiyim
  Tesekkürler

  Reply
 3. Nusret Yavaş
  24 Mayıs 2016 at 13:36

  Merhaba,
  Facebook yardım sayfalarında birleştirme işlemi sırasında sayfa içeriğinin ve sayfa kullanıcı adının silineceğine dair bilgi var. Fakat tam olarak anlaşılmıyor. Kalacak olan sayfanın içeriği de sıfırlanıyor mu?

  Reply
  1. 24 Mayıs 2016 at 16:44

   Merhaba Nusret,

   Kalacak olan sayfanın içeriği silinmiyor. Birleştirme işlemi yaparken sildiğin sayfanın içeriklerinin tümünün silineceği yönünde bir uyarı o. Daha önce defalarca sayfa birleştirme işlemi gerçekleştirdim ancak kalan sayfalarımızda hiçbir içerik silinmesi durumu söz konusu dahi olmadı.

   Yine de emin olmak istersen Facebook Bussiness’dan bir destek maili isteyebilirsin.

   Teşekkürler.

   Reply
 4. Hasan Ertürl
  8 Ağustos 2016 at 14:54

  Alakasız gibi sayfayı birleştirmek istiyorum. Bu durumda sayfanın kalıcı olarak kapatılabileceğini duydum. Bu doğrumu doğruysa bu risk alınır mı kapatılma oranı düşük mü ?

  Reply
  1. 8 Ağustos 2016 at 16:54

   Merhaba Hasan, Alakasız iki sayfayı birleştirmek istediğinde zaten Facebook bunu onaylamayacaktır ama şansını deneyebilirsiniz. Sayfalarının her ikisi de yasadışı bir içerik içermiyorsa, hiçbir sorun ile karşılaşmazsın. En kötü birleşme onaylanmaz. İki ayrı sayfan yine durur.

   Reply
 5. Elnur Jabiyev
  29 Ağustos 2016 at 19:02

  Selam Aleykum. Sizi Azerbaycandan takib ediyorum. Benim 2 aynı isimde sayfam var. Fakat sayfalardan birinde harflardan biri büyük. Mesela bir sayfanın ismi Futbol diğeri ise FuTbol. Bu iki sayfa birleşirmi?

  Reply
  1. 29 Ağustos 2016 at 20:50

   Büyük-küçük harf dışında bir farklılık yoksa birleşir.

   Reply
 6. Elnur Jabiyev
  30 Ağustos 2016 at 14:21

  Peki mesela sayfalardan biri Futbol Aşkı, diğeri Gündem Futbol. Yani 2 sayfada aynı tek kelime var. Kalanları farklı. Bu gibi sayfalar birleşirmi?

  Reply
  1. 30 Ağustos 2016 at 15:17

   İsimleri birebir aynı olmayan sayfalar için birleştirme talebi oluşturabilirsiniz ancak Facebook bu konuda çok fazla sıkıntı çıkaran bir yazılıma sahip. En temizi sayfa birleştirme talebi ile birlikte bussiness facebook’tan bir de destek talebi oluşturmak. Daha önce yakın isimlere sahip sayfa birleştirme işlemini gerçekleştirdim ancak dediğim gibi biraz uğraştırıcı olabiliyor.

   Reply
 7. Tamer Yılmaz
  4 Eylül 2016 at 00:29

  Oğuz Bey merhaba, resmi yani bir devlet kurumunun sayfasını yönetiyorum ve standartlaştırma çalışması nedeniyle önceki sayfayı yeni sayfamla birleştirmek istedim. Ancak sizin anlatımınızdan farklı olarak ikinci bir aşama çıktı karşıma. Eski sayfamız burdurdkmp, yeni sayfamız Burdur DKMP. İlk sırada Burdur DKMP yani bundan sonra devam edecek olan sayfayı, ikinci sırada ise eski olan burdurdkmp adlı sayfayı seçip Devam tıkladığımızda Tutmak istediğin sayfayı seç diye ayrı bir bölüm çıkıyor karşımıza. Burada benim anladığım ve tutmamız gereken sayfa bundan sonra kullanacağımız sayfa olduğunu düşünerek Burdur DKMP’yi seçiyorum ve Sayfayı Tut kutucuğunu tıkladığımda karşıma Tutacağın sayfa: burdurdkmp, birleştireceğin mükerrer sayfa: burdurdkmp olarak aynı isimler çıkıyor. Bu benim kafamı karıştırdı açıkçası. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz. şimdiden çok teşekkür ederim.

  Reply
  1. 4 Eylül 2016 at 01:54

   Tamer Bey Merhaba,

   Size daha iyi yardımcı olabilmem için, her adımın ekran görüntüsünü benimle mail[@]oguzveliyavas.com adresim üzerinden eposta ile paylaşabilir misiniz?

   Reply
 8. fatma şahin
  22 Eylül 2016 at 17:25

  Ben birisinden sayfa satın alıyorum. Kendi sayfamla birleştireceğim. Sayfayı birleştirdikten sonra silinen sayfanın yöneticileri diğer sayfaya geçer mi? Sayfa satanlar bazen hile yapıp yöneticiler kısmındaki bir facebook profilini donduruyorlarmış. Hal böyle olunca ben sayfa yöneticileri kısmında dondurulmuş facebook profilini göremiyorum. Ama sonrasında, o facebook profilini aktif edip sayfayı geri alıyorlarmış. O yüzden soruyorum.

  Reply
 9. umut
  2 Ekim 2016 at 23:47

  merhaba aynı isimde iki sayfam var 70k ve 30k yanlız 30k olan sayfa hem isim değiştirme hem birleştime engeli yedi napabilirim ikisini birleştiremiyorum sanırım

  Reply
 10. 3 Ekim 2016 at 02:08

  merhaba

  Vanilly ve Vanilly’ sayfalarimi birlestirdim…toplamda 7500 kadar begeni olmasi gerekiyordu..sayfalari birlestirdikten 20 dakika sonra 2048 begeni ye yukseldi ve o sekilde kaldi…bir kac gun sonra mi begeniler toplanacak yoksa bu sekilde kaldi mi ?

  Vanillys de 1500, Vanilly de 6000 begenim vardi

  Reply
 11. rukiye yildiz
  5 Ekim 2016 at 13:43

  Mrb. 2 sayfami birleştirmek istedim ama daha önce bekleyen bir talebiniz var diyor. Halbuki başka talebim yok. Nasil düzelir acaba?

  Reply
 12. didem kurtoglu
  8 Kasım 2016 at 23:32

  merhaba
  2 sayfam var birinde 1500
  diğerinde 7 bine takipçim var

  ilk sayfamı diğeriyle birleştirmek istyorum çünkü diğerinin takipçisi daha fazla ama birinci sayfanın içeriğini kullanacağım.
  bu durumda 2 ci sayfanın takipçilerinden faydalanabilecek miyim??

  Reply
 13. Ahmet
  16 Aralık 2016 at 00:59

  Oğuz bey facebook sayfalarımın ikisininde isimleri aynı olmasına rağmen talep yolluyorum yolladıktan sonra sizde burda örnekte olduğu gibi bir sayfa gelmiyor talebiniz onaylanmıştır diyip sayfayı yeniliyor sadece birleşmiyor destek gelen kutusundada olumlu sonuc yok napmam gerek acaba ?

  Reply
 14. hasan
  18 Ocak 2017 at 20:22

  Selam
  iki sayfam var. 13 bin beğeni Oflular Sayfasının 4 bin olan Oflular hayratlılar sayfasına birleşcem ve Oflular Hayratlılar olarak birleşmiş olacam. sonucu tıoplam 16 bin beğeni olur dimi ?

  Reply
 15. Bahar
  20 Şubat 2017 at 14:39

  Oğuz Bey Merhaba,
  Kalmasını istediğim sayfayı ilk önce seçiyorum birleştireceğim sayfayı da ikinci olarak seçiyorum ama devama tıkladığımda kalmasını istediğim sayfa ikinci oluyor.Nasıl düzeltebilirim?

  Reply
  1. 20 Şubat 2017 at 21:59

   Bahar hanım merhaba, söylediğiniz soruna maalesef aşina değilim. Facebook ekibi ile iletişime geçerek sorununuzu iletmeniz en doğrusu olacaktır. Destek talepleri bölümünden sorununuzu iletirseniz yardımcı olacaklardır.

   Reply
 16. Yami malkoç
  21 Ağustos 2017 at 18:42

  Sayfa birleştirmede aynı ad sorunu yaşıyorum. Facebook sayfamızın iki adet hesabı var. Bunları birleştireceğim zaman aynı isimde olmalı diyor fakat aynı isimli de olmuyor sayfalar. Sorunu nasıl çözebiliriz?

  Reply
  1. 22 Ağustos 2017 at 11:33

   Merhaba,

   Birleştireceğiniz sayfanın adının diğerine yakın olması daha iyi sonuç verecektir. Birebir aynı olduğunda teknik sorun ile karşılaşabilirsiniz. Önerim bussiness facebook üzerinden konu ile ilgili Facebook’a mesaj göndermeniz yönünde olacaktır.

   Reply
 17. Oğuz Alper Altan
  12 Eylül 2017 at 00:11

  Oğuz bey merhaba iki sayfamı birleştirmek istediğim de
  birleştirmek için beklemede zaten bir istek olduğundan, bu Sayfalar birleştirilemiyor. Tekrar denemeden önce bu isteğin çözümlenmesini beklemelisin

  uyarısı alıyorum. Herhangi bir birleştirme talebinde bulunmadım ve sayfa destek kutusunda bekleyen herhangi bir istek de yok. Bu konuda facebooka sorun bildiriyorum

  Bu konuda bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Herkese tek tek yanıt veremiyoruz. Bu yüzden bu sorunların düzeltilmesi değerlendirmeye alınacaktır.

  Yani sistem basit bir talep yada tavsiye gibi görüyor. Hiç bir geri dönüşüm olmuyor. Bunun için ne yapabilirim.

  Reply
  1. 13 Eylül 2017 at 16:45

   Merhaba,

   Facebook’un sayfa birleştirme konusunda birçok eksiği mevcut. Belirttiğin sorunu da yaşayan yüzlerce kişi var. Bu sorunu aşmanın en güzel yolu Facebook Bussiness üzerinden iletişime geçip telefon ile arama talebinde bulunmak. Derdinizi net bir şekilde kendilerine ifade ederseniz birkaç gün içerisinde arayıp bilgi vereceklerdir.

   Teşekkürler.

   Reply
 18. okan ozer
  25 Ekim 2017 at 13:44

  Merhaba,

  2 sayfayı birleştirmeyi deneyeceğim fakat bu iki sayfaya bağlı instagram hesapları var Lilimwedding ve Lilimwed olarak ,2 sayfa birleştiğinde instagram hesaplarında işlem nasıl ilerliyor bilgi varmıdır?

  Reply
  1. 26 Ekim 2017 at 12:02

   Merhaba,

   Şu anda maalesef Facebook sayfalarını birleştirdiğiniz Instagram için herhangi bir aksiyon alınmıyor. Instagram için sayfa birleştirme özelliği maalesef şu anda mevcut değil.

   Reply
 19. Oğuz alper
  31 Ekim 2017 at 17:11

  Bu tür sorunların en büyük nedeni yakın tarihte sayfa ismi değişikliği yapmış olmanızdır. Birleştirmek istediğiniz her iki sayfada da isim değişikliği yapmaya çalışın ama onaylamayın muhakkak ikisinden birinde ”Çok yakın zamanda isim değişikliği yaptınız şu tarihe kadar isim değişikliği yapamazsınız” gibi bir uyarı ile karşılaşırsınız. İşte o tarihe kadar birleştirmede yapamazsınız. O tarihten sonra birleştirebilirsiniz.

  Reply
 20. Ersin
  13 Şubat 2018 at 15:00

  Merhaba. Diyelim 2 sayfa birleştirdik. Bundan sonra başka sayfayla da birleştirme yapabilir miyiz? Yani birleştirme 1 kereye mahsus mu yoksa 1 den fazla birleştirme yapabilir miyiz?

  Reply
  1. 14 Şubat 2018 at 10:26

   Normal şartlarda bu sınır evet 1. Ancak özel durumlarda Facebook ile iletişime geçip ikna edebilirseniz, birden fazla birleştirme yapma şansınız var.

   Reply

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuz Veli Yavaş - Dijital Pazarlama Eğitmeni / Uzmanı

Instagram Hesabımı Takip Et, İpuçlarını Kaçırma!

İŞLETMELER İÇİN WHATSAPP KULLANIM REHBERİ