Gece Hackçisi Mr. Robot

mr-robot

Süper kahramanlar ve kanunsuzlar ile ilgili film ve dizilerin revaçta olduğu şu günlerde farklı bir konsept ile bir kanunsuz daha karşımıza çıktı. Eliot isimli genç bir programcının, toplumun içinde bulunduğu düzene karşı aldığı tavrı ve bu konuda yaptıklarını konu alan Mr. Robot, teknoloji devrini yaşadığımız şu günlerde karşımıza çıkması en muhtemel ve gerçekçi “kanunsuz” dizisi.

Gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak iş hayatını sürdüren Eliot, geceleri de “Fuck Society” tavrı ile yozlaşmış, tek derdi para olarak iş adamları hackleyerek mücadele ediyor. Eliot’ın içerisinde bulunduğu psikolojik sorunlar da diziye ayrı bir hava, ayrı biz gizem katıyor.

Rami Malek‘in rolü çok güzel üstlendiğini de gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. İzlerken sizlerin de hiçbir kuşku duymayacağınıza eminim. Rami Malek‘in tüm yapımları hakkında çok fikrim yok ancak Night at the Museum serisinde bende güzel bir izlenim bırakmayı başarmıştı.

Günümüz toplum yapısına ve “paranın her şey olduğu” şu günlere değinen bir başkaldırının dizi olarak ilerleyen günlerde de aynı tatta devam etmesi dileğiyle, iyi seyirler.

👨🏼‍💻 BU İÇERİĞİ PAYLAŞ:

4 Yorumlar

 1. 6 Haziran 2015 de 22:55

  Benim de bu diziyle karşılaşmam birkaç gün oldu. Dizilerle alakası olmayan birisiyim fakat artık benimde takip ettiğim bir dizi oldu 🙂

  Yanıtla
  1. Oğuz Veli Yavaş
   7 Haziran 2015 de 02:32

   İlginç bir başlangıç yaptı. Benim de takip listemde artık.

   Yanıtla
 2. 22 Temmuz 2015 de 00:41

  Dediğiniz gibi ilginç bir başlangıç yaptı ancak sonraki bölümleri beni hayal kırıklığına uğrattı. Sanırım yarım bıraktığım dizilerden birisi olacak.

  Yanıtla
  1. Oğuz Veli Yavaş
   22 Temmuz 2015 de 09:07

   Son bölüm hariç güzel gidiyordu ancak son bölüm için ben de aynı şeyleri söyleyebilirim. Acilen toparlaması lazım.

   Yanıtla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuz Veli Yavaş - Dijital Pazarlama Eğitmeni / Uzmanı

Instagram Hesabımı Takip Et, İpuçlarını Kaçırma!