Gmail Outlook Ayarları Nasıl Yapılır?

gmail outlook ayarları

Geçtiğimiz günler içerisinde benim de deneyimlediğim ve sıkıntı yaşadığım konulardan biri haline gelen gmail outlook ayarları nasıl yapılır konusunda sizlere de bilgi vermek istiyorum. Öncelikle normal şartlar altında outlook hesabınızı, gmail arayüzü içerisinde kullanmanız için herhangi bir seçenek bulunmuyor.

Gmail outlook ayarları daha çok, herhangi kişisel veya firma alan adı sahibi kişilerin, maillerini gmail arayüzünden okumasını ve kontrolünü sağlayan ayarlardır.

Bunun için öncelikli olarak Apps For Bussiness Google sitesine giderek alan adınız ile birlikte kayıt olmanız gerekiyor. Sitenizin Webmaster Tool ile bağlı olduğu bir gmail hesabı üzerinden bu işlemi yapmanız ilerde çıkacak sorunlara karşı tarafımdan tavsiye edilir. Ben çektim, siz çekmeyin! 🙂

Gmail outlook ayarları için Apps For Bussiness hesabı oluşturarak sitenizin kaydını sağlamanız gerekiyor. Bundan sonra ise Gmail ayarlarına giderek işletmenize veya kişisel sitenize uyan planlardan birini seçerek gmail yönlendirmenize başlamanız gerekiyor.

Eğer ufak bir işletme yada internet siteniz için gmail outlook ayarlarını kullanarak bu arayüze geçmeyi düşünüyorsanız 5 kişilik paket sizin için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Gmail outlook ayarları için paketinizi seçtikten sonra sistem otomatik olarak size yapmanız gerekenleri ve MX kayıtlarınızı nasıl yönlendirerek mail trafiğinizi gmail üzerinden yürütebileceğinizi basit adımlarla anlatacaktır. Tek tek bu adımlar zaten Apps for Bussines içinde anlatıldığından üzerinden tekrar geçmemize gerek yoktur diye düşünüyorum.

Olur da siz de benim gibi gmail outlook ayarları için sorun yaşarsanız bu yazının altına yorum olarak bunu belirtmeniz yeterli olacaktır. Elimden geldiğince yardımcı olmaya, sorunlarınızı çözmeye çalışırım.
Esen kalın.

👨🏼‍💻 BU İÇERİĞİ PAYLAŞ:

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuz Veli Yavaş - Dijital Pazarlama Eğitmeni / Uzmanı

Instagram Hesabımı Takip Et, İpuçlarını Kaçırma!

İŞLETMELER İÇİN WHATSAPP KULLANIM REHBERİ