Podcast Yayınlarım Başlıyor!

Yeni yıl ile birlikte blogda bir takım değişiklikler yapacağımdan ve bu değişiklikler içerisinde podcast yayınlarının da başlayacağından sizlere bahsetmiştim. Geçen zaman içerisinde gerek iş yoğunluğum gerekse üşengeçliğim nedeniyle ertelediğim podcast yayınlarına gün itibari ile başladığımı bilmenizi istiyorum.

Peki podcast yayınlarında neler olacak?

Normal blog içeriklerine paralel olarak podcast yayınlarında da sosyal medya ve pazarlama ağırlıklı konular yer alacak. Podcast’in konu olarak blog içeriklerinden ayrıldığı ilk nokta ise “konuklar” olacak.

Ayda bir defa sosyal medya veya pazarlama alanında, farklı kategorilerde çalışmış deneyimli kişiler ile merak ettiğiniz konuları konuşuyor olacağız. Örnek olarak ilk konuk yayınımıza bir Art Director gelerek tasarımlarınız ile reklam ve sosyal medya çalışmalarınızdan, hatta blog içeriklerinizden nasıl daha iyi verim alabileceğiniz konusunda bilgiler aktaracak.

Podcast yayınları için ne kullanıyorum?

Merak edenler için aşağıda Podcast yayınına başlamak için kullandıklarımı da listeliyorum.

 #  Ses kaydı için Zoom H1 ses kayıt cihazını kullanıyor olacağım. Aşağıda örnek bir ses kaydımı dinleyip yorumlarınızı iletirseniz sevinirim.

[powerpress]

 

 #  Podcast Hosting için Blubrry firmasını tercih ettim. Aynı zamanda WordPress sitemde kullandığım PowerPress uygulaması da bu firmaya ait.

Umarım güzel ve herkes için yararlı bir yayın hayatı olur. İlk podcast yayınımda görüşmek üzere, esen kalın!

2500+ KİŞİ ARASINA KATIL!

Sosyal medyada rakiplerinin bir adım önüne geçmeni sağlayacak kaynakları ücretsiz mailine gönderebilirim.

Yorumlar

  1. Burak Oran
  2. Eren

Cevapla