Facebook Sayfa Adı Değiştirme | Sayfa Adı Değiştirme Talebi

Sosyal medyanın hedef kitleye ulaşmak için bir araç olarak ortaya çıkması ile özellikle Facebook sayfaları büyük önem taşımaya başladı. Facebook sayfalarının yoğun kullanımı ile birlikte birçok kişi yine sayfa içerisinde yapmaya çalıştıkları birçok konuda yardımcı olabilecek bir kaynak arama peşinde. Bu yazımda da önemli konulardan biri olan Facebook sayfa adı değiştirme işleminin nasıl yapıldığını görselli bir şekilde anlatmak istiyorum.

Facebook sayfa adı değiştirme uzun bir süredir yalnızca 200 takipçi ve altına sahip kişilere açık bir özellikti. 200 sayfa beğenisini geçen kullanıcılar Facebook sayfa değiştirme için ayrı bir talep formu doldurmak ve Facebook mail adreslerine göndererek değişikliği talep edebilmekteydi. Neyse ki son güncelleme ile bu sorunu düzelten Facebook, artık otomatik olarak Facebook sayfa adı değiştirme talebini direkt olarak sayfa içerisinden yapmanıza izin veriyor. Bu işlemin nasıl yapıldığına, gelin hep birlikte bakalım.

Facebook Sayfa Adı Değiştirme

1- Facebook sayfa adı değiştirme talebi oluşturmak için Facebook sayfanızın “Hakkında” bölümüne tıklayın. Daha sonra aşağıdaki görselde de okla gösterilen ve “Ad” bölümünün hemen sağında bulunan “Düzenle” butonuna tıklayın.

facebook sayfa adı değiştirme talebi nasıl yapılır

2- Karşınıza Facebook sayfa adı değiştirme işlemi ile belirlemek istediğiniz yeni sayfa adınızın girileceği bölüm gelecektir. “Yeni Sayfa adı” bölümüne belirlemek istediğiniz ismi yazıp “Devam” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Facebook sayfa adı değiştirme formunu göndermeden önce Facebook’un sayfa isimleri ile ilgili ilkelerini de buradan okumanızı tavsiye ederim.

facebook sayfa adı değiştirme formu

3- Karşınıza gelen ekranda mevcut sayfa adını ve belirlediğini yeni sayfa adını görebilirsiniz. Bu değişikliği yaptıktan sonra 7 gün boyunca sayfa adını tekrar değiştiremeyeceğinizi veya kaldıramayıcağınızı bilmenizi isterim. Bu yüzden ismi tekrar tekrar kontrol etmenizde fayda var. Tüm her şeyden emin olduktan sonra “Değişiklik İsteğinde Bulun” butonuna basarak işlemleri tamamlayabilirsiniz.

facebook sayfa adı değiştirme talebi

4- Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde Facebook sayfa değiştirme için gerekli talebi oluşturduğunuz ve Facebook ekibi tarafından bu talebin incelenme sürecine girdiğini anlayabilirsiniz.

facebook sayfa adı nasıl değiştirilir

5- Yapmış olduğunuz talebi kontrol etmek için Facebook sayfanızın Ayarlar menüsüne girerek Sayfa Desteği kısmını kontrol edebilirsiniz.

facebook sayfa adı değişmiyor

6- Facebook sayfa adı değiştirme talebiniz onaylandığında aşağıdaki gibi bir bildirim alacaksınız. Bu bildirim sonrası 7 gün içerisinde Facebook sayfanızın kaldıramaz veya tekrar adını değiştiremezsiniz.

facebook sayfa adı değiştirme formu gönderme

Sayfa beğeni sayınıza bağlı olarak 7 gün içerisinde sayfanızı takip eden kişilere bir bildirim gidecek ve sayfanızın adının değiştiği söylenecektir. Facebook’un aldığı bu önlem yakın isim veya sektöre sahip, satılabilme ihtimali olan Facebook sayfalarının ticaretinin önlenmesi ve kullanıcıların takip ettiği sayfaların değiştirildiğinin bilincinde olmasını istediğinde kaynaklanıyor.

NOT:  1700 beğenimin bulunduğu Facebook sayfamın ad değiştirme talebine geri dönüş 5 dk içerisinde oldu. Sayfanızın büyüklüğüne göre bu süre değişebilir.

Facebook Sayfa Adı Değiştirme Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Facebook sayfa adı değiştirme işlemini yaparken şu adımlara dikkat etmeniz onay sürecini hızlandıracaktır:

  • Facebook sayfa adı “Pizza” gibi genel bir sektör ismi olamaz.
  • Sayfa adı içerisinde rahatsız edici simgeler kullanılamaz.
  • Sayfa adı içerisinde “Facebook X” şeklinde kullanım yapılamaz.
  • Resmi sayfalar dışında önemli bir şahsız adını içeren isimler oluşturulamaz.
  • Uygun olmayan ve kullanıcıları rahatsız edecek büyük küçük harf değişimi kullanılamaz.
  • Sayfa adı marka ismi dışında yalnızca büyük harflerden oluşamaz.

Tüm bu noktalara dikkat ettikten sonra Facebook sayfa adı değiştirme talebinde bulunabilir, kısa sürede sayfanızın adını güncelleyebilirsiniz. Facebook sayfa beğendirme ve facebook hesap silme yazılarımın da sizin için faydalı olacağını düşünüyorum.

2500+ KİŞİ ARASINA KATIL!

Sosyal medyada rakiplerinin bir adım önüne geçmeni sağlayacak kaynakları ücretsiz mailine gönderebilirim.

Yorumlar

  1. HATICE
  2. serkan

Cevapla