Instagram Aç | Instagram Kaydol | Instagram Kayıt

instagram aç ve kayıt ol

Sosyal mecralar arasında fotoğraf ile iletişimin sağlandığı en yaygın uygulama geçtiğimiz yıllarda da Facebook’un bünyesine katılan Instagram’dır. Bu yazı içerisinde instagram kayıt işleminin nasıl yapıldığını özellikle de “instagram aç” araması ile bulmaya çalışan kullanıcılara tüm detayları ile anlatmak istiyorum. Yapacağın tüm işlemlerin bulunacağı instagram aç makalesi içerisinde kayıt işlemi esnasında gerçekleştirmeniz gereken adımlara da yer vermeye çalışacağım.

Instagram açma için yapmak istediklerinizi direkt olarak aşağıdaki konu başlıklarından da bulabilirsiniz.

 1. Kolay Adımlarla Instagram Aç
 2. Facebook ile Kolayca Instagram Aç
 3. Instagram Kayıt Sırasında Güvenli Şifre Oluşturma

Kolay Adımlarla Instagram Aç

1- Instagram kayıt işlemi için akıllı telefonunuz üzerinden Instagram uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Instagram uygulamasını Android platformu için buradan, iOS platformu için ise buradan indirebilirsiniz.

2- Uygulamayı indirdikten sonra daha ilk açışınızda aşağıdaki gibi karşınıza Instagram kaydol ekranı gelecektir.

instagram aç

Karşınıza çıkacak bu ekranda “KAYDOL” butonuna bastıktan sonra hesabınızın bağlı olacağı ve daha sonra şifre değiştirme gibi işlemler için kullanabileceğiniz güncel bir mail adresini girip “İleri” butona tıklayın.

3- Karşınıza aşağıdaki ekranda olduğu gibi Instagram kayıt için doldurmanız gereken bilgilerin bulunduğu bir ekran gelecektir. Bu ekranda mail adresinizi, hesabınızın adını ve şifreyi girerek sağ üst köşede bulunan ok işaretine tıklayın.

instagram kaydol

Burada dikkat etmeniz gereken nokta, benim de “oguzblog” olarak doldurduğum kullanıcı adı kısmının isminiz değil, @kullaniciadi şeklinde gözükecek kullanıcı adı olduğuna dikkat etmeniz. Daha sonra çıkacak problemlere karşı güvenli bir şifre oluşturmak için yapmanız gerekenleri instagram açma işlemi sonrası aşağıdan okuyabilirsiniz.

4- Sağ üst köşede bulunan ok ikonuna bastığınızda instagram kayıt için son aşamaya gelmiş oluyorsunuz. Burada hesabınıza gelen kullanıcıların göreceği “gerçek adınızı” belirleyebilir, dilerseniz telefon numaranızı da ekleyebilirsiniz.

instagram kayıt

Bu bölümde isim belirlemediğiniz takdirde yukarıda girmiş olduğunuz kullanıcı adı, otomatik olarak hesabınız ismi olarak da profil sayfanızda görüntülenecektir.

5- Bu işlemi tamamladıktan sonra instagram açma işleminiz tamamlanmış olacaktır. Sağ üst köşedeki ok işaretine basarak aşağıda da görebileceğiniz arkadaşlarınızı bulabileceğiniz sayfaya gelerek instagram kayıt işlemini sonlandıralım.

instagram açma ve kayıt

[reklam2]Burada dilerseniz “Facebook’a Bağlan” butonuna basarak uygulamanın Instagram açmış arkadaşlarınızı bulmasını sağlayabilir, böylece karşınıza çıkacak listeden halihazırda Facebook’ta olan arkadaşlarını da kolaylık takibe alabilirsiniz.

NOT: Facebook’a bağlan butona bastığınızda arkadaşlarınızın taramasını gerçekleştiren sistem, ayrıca Instagram’da bulunan arkadaşlarınıza da bildirim olarak yeni hesap açtığınızı gönderecektir. Hesabınızın gizli kalmasını istiyorsanız Instagram kaydol işlemi sırasında bu butona basmayınız.

6- Tüm bunları yaptıktan sonra instagram kayıt işleminizin onaylanması için daha önceki adımlarda girmiş olduğunuz mail adresine bir onay e-postası gelecektir. Onay mailinde karşınıza çıkacak olan linke tıklayarak hesabınızı onaylayın.

instagram onay

Instagram açma işlemini başarıyla tamamladınız, hayırlı olsun.

Facebook ile Kolayca Instagram Aç

[reklam2]1- Instagram açmak için yukarıda verdiğimiz bilgiler dışında Facebook hesabınızı kullanarak da kayıt olmanız mümkün. Bu işlem için indirdiğiniz Instagram uygulamasını açtıktan sonra kayıt ekranın “Facebook ile Kaydol” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

2- Bu butona bastıktan sonra mobil tarayıcınız üzerinden Facebook sayfası açılacak ve izin ver butonu çıkacaktır. Tek seferlik bu işlemde instagram açma için izin ver butonuna basıp kullanıcı adı ve şifre gibi bilgileri doldurun.

3- Burada instagram kayıt işlemi için herhangi bir mail istenmeyecek, otomatik olarak Facebook’a kayıtlı mail adresiniz hesabınıza tanımlanacaktır.

4- Eğer siz de tüm bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız Facebook ile instagram açarak kolayca arkadaşlarınızı da bu platforma aktarmış olursunuz.

NOT: Facebook ile Kolayca Instagram Aç yolunu güvenlik açısından tavsiye etmemekteyim.

Instagram Kayıt Sırasında Güvenli Şifre Oluşturma

Yukarıda bahsedilen “Facebook hesabı ile instagram aç” yolunu takip ettiyseniz herhangi bir şifre belirlemenize gerek yoktur. Farklı bir e-posta hesabı ile açılan Instagram hesapları için ise şu noktalara dikkat edilmesinin büyük önem taşıdığını düşünüyorum.

 • Şifreniz Facebook veya Twitter gibi diğer sosyal mecralar ile aynı olmasın.
 • En az 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 sayı ve 1 noktalama işareti içersin.
 • Büyük küçük harfleri şifre içerisinde art arda kullanmaya çalışın.
 • Noktalama işaretlerini birden fazla kullanarak güvenliğinizi artırın.
 • Instagram kayıt sırasında istenilen mail adresini mutlaka farklı sosyal mecralar için kullandığınız maillerden farklı olmasına özen gösterin.

Ayrıca Facebook hesap silme yazımın da sizler için faydalı olacağını düşünüyorum.

👨🏼‍💻 BU İÇERİĞİ PAYLAŞ:

2 Yorumlar

 1. Çağla
  11 Nisan 2016 de 13:07

  çok yardımcı oldu teşekkürler

  Yanıtla
 2. AfaT
  24 Mayıs 2016 de 13:11

  çok hoş buldum

  Yanıtla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuz Veli Yavaş - Dijital Pazarlama Eğitmeni / Uzmanı

Instagram Hesabımı Takip Et, İpuçlarını Kaçırma!