Instagram Hikayelere Link Nasıl Eklenir? - Instagram Hikayelere Link Ekleme

Instagram’ın Haziran 2017’de yaptığı güncelleme ile birlikte birçok kullanıcının uzun süredir beklediği Instagram hikayelere link ekleme özelliği de bizlerle buluştu. İlk etapta yalnızca onaylı hesaplara açılan bu özellik daha sonra farklı kriterlere sahip hesaplarda da kullanılmaya başladı. Bu yazıyı hazırladığım Ekim 2017 tarihinde Instagram hikaye özelliği hala belli kriterlere sahip Instagram hesaplarının erişimine açık.

Instagram hikayelere link eklemek için ne yapmam lazım?

Şu anda Instagram hikayenize link ekleyebilmek için aşağıdaki koşullardan en az birini sağlıyor olmanız gerekli:

  • Onaylı bir hesaba Instagram hesabına sahip olmak
  • 10 bin ve üzeri takipçi sayısına ulaşmak

Bunun dışında şu anda instagram hikayenize link ekleyebilmek için farklı bir yol görünmüyor. Ancak bazı kaynaklarda gördüğüm kadarıyla Instagram’a konu ile ilgili bir mail gönderip süreci hızlandırabiliyormuşsunuz.

10 bin üzeri takipçi sayısına sahip olup hala instagram hikayesine link eklemede sorun yaşayan kullanıcıların hesaplarını, işletme hesabına çevirmesi gerekiyor.

Instagram hikayeye link nasıl eklenir?

Yukarıdaki koşullara sahip bir hesabınız varsa Instagram hikayelerine fotoğraf ekleme bölümüne geçiş yaptığınızda aşağıdaki görselde olduğu gibi ekranın sağ üst köşesinde link ekleme butonu karşınıza çıkacaktır.

instagram hikayelere link ekleme - instagram hikayeye link nasıl eklenir

Butona tıkladığınızda karşınıza Instagram hikayenizi açan kullanıcının ekranı yukarı doğru kaydırarak gitmesini istediğiniz adresi girebileceğiniz aşağıdaki ekran gelecektir.

instagram hikayelere link ekleme - instagram hikayelerine bağlantı nasıl verilir - instagram hikayelerine link nasıl eklenir

Linkinizi ekledikten sonra sağ üst köşedeki “Bitti” butonuna tıklayarak Instagram hikaye ekleme bölümüne geri dönebilirsiniz. Sol alt kısımda bulunan “Hikayen” kısmına tıklayarak link eklenmiş Instagram hikayenizi yayına alabilirsiniz. Hikayeniz diğer kişilerde şu şekilde gözükecektir:

instagram hikayelere link ekleme - instagram hikayelerine bağlantı nasıl verilir - instagram hikayelerine link nasıl eklenir

Onaylanmış bir hesabınız yada 10 bin ve üzeri takipçili bir hesabınız yoksa Instagram hikayenize link ekleyebilmenin tek yolu Instagram’a reklam vermekten geçiyor. Bu konu ile ilgili hazırladığım detaylı “Instagram Reklam Verme” yazıma bakabilirsiniz. Tek yapmanız gereken reklam verirken “Reklam Alanları” kısmından “Hikaye” bölümünü seçmek. Daha sonrasında linkiniz ve 1080×1920 boyutlarına sahip görseliniz ile reklam olarak link eklenmiş hikayenizi yayına alabilirsiniz.