40 Adımda Instagram Takipçi Artırma Yöntemleri

instagram takipçi artırma - instagram takipçi kazanma - instagram takipçi kasma

Bir marka veya kişi olarak Instagram’da yeniyseniz, fotoğraf paylaşmak ve takipçi sayınızı artırmaya çalışmak oldukça zorlu bir süreç olarak gelebilir. Özellikle de markalar için ilk defa açılan Instagram hesaplarında, yeni kişilerin sizi takip etmesini sağlamak ve müşterilerinize ulaşmak için oldukça yoğun bir çalışma yürütmeniz gerekecektir. Her ne kadar oldukça zor bir süreç gibi görülse de aşağıda detayları ile paylaşacağım Instagram takipçi artırma yöntemlerini düzenli ve istikrarlı olarak devam ettirebilirseniz, kısa ve uzun vadede yeni takipçiler ve beğeniler kazanmaya başlayacağınıza emin olabilirsiniz.

Aşağıda ufak adımlar ile instagram takipçi artırma için yapacağımız her şey, aynı zamanda etkileşimlerinizi de doğru orantılı olarak artıracak, fotoğraflarınızın daha çok kişiye ulaşmasını sağlayarak hem beğenilerinizin hem de yeni takipçilerinizin artmasında yardımcı olacaktır.

Bu Yazı İçindeki Alt Başlıklar

Kolay Adımlarla Instagram Takipçi Artırma

 1-  Hashtag Kullanımı: İster yeni bir markanın instagram sayfası için ister kişisel hesabınız için takipçilerinizi artırmaya çalışıyor olun, organik olarak sizin ve paylaşımınız ile ilgili kişilere ulaşmanın en kolay yolu doğru hashtag kullanımından geçmektedir.

 #  Yüklemiş olduğunuz fotoğraf kişisel hesabınız için ise içeriğinize bağlı olarak popüler olan hashtagleri tercih etmeyi ihmal etmeyin.

 #  Marka instagram hesabınız için yüklemiş olduğunuz görsellerde ise kesinle marka ismini hashtag olarak eklemeyi unutmayın.

 2-  İlgili İçerikleri Beğenme: Kişisel hesabınız veya markanız ile ilgili gördüğünüz diğer instagram hesaplarının görsellerini beğenin. Neil Patel tarafından yapılan Instagram takipçi kazanma araştırmasına göre ilgili hesaplardan beğendiğiniz her 100 fotoğraf size 6.1 takipçi olarak geri dönüyor.

 3-  Yarışmalar: Marka sayfanız için instagram takipçilerinizi artırmaya çalışıyorsanız, yine markanız ile ilgili ufak hediyeler verdiğiniz yarışmalar düzenlemeye çalışın. Bu yarışmalarda klasik beğen – katıl konsepti dışında markanız ile ilgili bir soru sorma yoluna tercih edin.

 4-  Diğer Hesaplar: Markanızın instagram beğenilerini artırmak için düzenli olarak Facebook ve Twitter gibi kullandığınız diğer platformlarda da Instagram hesabınız olduğunu uygun bir dil ile paylaşarak insanları, sizi Instagram’da da takip etmeye teşvik edin.

 #  Yalnızca Instagram hesabınıza özgü bir paylaşım türü bularak, insanlara bu tarz içerikler için instagram hesabınızı takibe almalarını söyleyebilirsiniz. Örneğin film ile ilgili bir sosyal medya yönetimi içerisinde sahne arkası görüntüleri yalnızca Instagram hesabınızda paylaşabilirsiniz.

instagram takipçi artırma için yorum yapın - instagram takipçi kasma

 5-  Yorumlar: İnsanların fotoğraflarına, gerçekten konu ile ilgili olduğunuzu gösteren yorumlar yapmaya çalışın. Fotoğrafına ilgi ile yaklaştığınızı fark eden kullanıcılar, kısa sürede instagram hesabınızı takibe alıyor olacaklardır.

 6-  Zamanlama: Daha çok etkileşim almak adına fotoğraflarınızı 2:00 – 17:00 saat aralıklarında yükleyin. Yapılan araştırmalara göre ortalama bir içeriğe etkileşim miktarı, bu saat aralıklarında en yüksek seviyede görülüyor.

 7-  Araştırma: Kişisel hesabınız için instagram takipçi artırma çalışması yürütüyorsanız kendi konunuz ile ilgili etiketleri takip ederek yeni kişileri beğenin ve takibe alın. Kısa sürede onlarca kişi de sizi takip etmeye başlıyor olacaktır.

 #  Bu hashtagler üzerinden sizi takip eden profillerin bir kısmı bot hesaplar olabilir ancak yine de daha sonra yapacağınız çalışmalar için yeni instagram takipçileri kazanmanın zararı olmayacaktır.

 8-  Temizlik: Profilinizin veya marka sayfanızın daha profesyonel ve takip edilebilir görünmesi için gereksiz ve kalitesiz fotoğraflarınızı silin. Kimse bu tarz paylaşımlar yapan bir profili takibe almak istemeyecek, halihazırdaki takipçileriniz de zaman içerisinde sizi takip etmeyi bırakmaya başlayacaktır.

instagram takipçi kasma - instagram takipçi arttırma - takipçi kazanma

 9-  Sponsorlu: Instagram takipçi artırma için bütçe ayırmayı da düşünürseniz reklam seçenekleri ile kısa sürede oldukça büyük kitlelere ulaşmanız mümkün. Doğru bir şekilde sponsorlu içerik oluşturabilmek için Instagram Reklam Verme Rehberi yazıma bakabilirsiniz.

 10-  Filtre: Özellikle ürün pazarlaması için Instagram’ı tercih ediyor ve takipçilerinizi artırmaya çalışıyorsanız, ürün paylaşımlarınızda Mayfair filtresini kullanın. Yapılan araştırmalara göre bu filtre, tek başına en etkili filtre olarak seçilmiş.

 11-  Biyografi: Instagram’ın kullanıcılar için belli bir karakter sınırı ile verdiği biyografi kısmını etkin bir şekilde kullanmaya özen gösterin. Bu alanda şahsınız veya markanız ile ilgili önde gelen anahtar kelimeleri #hashtag ile uygun bir şekilde geçirmeye çalışın.

 #  Yeni instagram takipçileri kazanmak istiyorsanız, biyografi alanında kullanacağınız hashtag sayısında 5’i geçmemeye özen gösterin.

 12-  Soru Sorun: Paylaşmış olduğunuz fotoğrafların bir köşesine ufak sorular ekleyerek insanların yorum yapması için bir neden verin. Bu şekilde hem etkileşim oranlarınız hemde buna bağlı olarak instagram takipçi sayınız artmaya başlayacaktır.

instagram takipçi kasma - instagram takipçi artırma siteleri

 13-  Pazar Günü: Pazar günleri, instagram kullanıcılarının hafta boyunca uygulamada en çok vakit geçirdiği günlerden biri. Bugün içerisinde birkaç fotoğraf eklemeyi ve diğer maddeleri de uygulamayı ihmal etmeyin. Böylece etkileşim oranlarınızı normal günlerden kat ve kat daha fazla artırabilirsiniz.

 14-  Kararlı Olun: Instagram hesabınızı neden açtığınızı ve neyi amaçladığınızı sürekli kendinize hatırlatın. Çıkmış olduğunuz yolda kararlı adımlarla, düzenli bir şekilde paylaşımlarınıza devam ederseniz instagram takipçi sayınız organik olarak artmaya başlayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, paylaşım yaptığınız konudan ayrılmamak olmalıdır.

 15-  Harekete Geçirin: Fotoğraflarınızda veya direkt yorum kısmında kullanıcılarınızı harekete geçirecek kalıplara yer verin. Ne düşündüklerini yorum kısmında belirtmelerini isteyin yada kendileri hakkında fotoğrafınız ile ilgili deneyimlerini paylaşmalarını rica edin.

 #  Örneğin bir tatil mekanında çekindiğiniz fotoğrafın altına “Sizin en iyi tatil yeriniz neresiydi?” gibi sorularla kullanıcıları yorum yapmaya, hatta tatili yaptıkları arkadaşlarını da fotoğrafınızın altına etiketletmeye davet edin.

 16-  Sıklık: Profilinizde sık sık fotoğraf paylaşmaktan çekinmeyin. UnionMetrics araştırmaları gösteriyor ki sık paylaşım yapmanın, fotoğraf etkileşimlerinizi olumsuz etkileme gibi bir durumu söz konusu değil. Aksine doğru zaman aralıkları ile yapılan sık paylaşımların instagram takipçi artırma oranlarını büyük oranda etkilediği ortaya çıktı.

instagram takipçi sayısı artırma - instagram takipçi hilesi siteleri

 17-  Önerilenler: Instagram’ın sizin için önerdiği kişileri, başta Facebook arkadaşlarınız ve sizinle direkt ilgili kişileri takibe almayı unutmayın. Bunun için sağ üst köşede bulunan çark simgesine basarak farklı platformlardaki arkadaşlarınızı kolayca bulabilirsiniz. Ortalam takip ettiğiniz her 3 kişiden 2’si sizi geri takip ediyor olacak.

 18-  Lokasyon: Fotoğraflarınız yüklerken lokasyon eklemeyi de ihmal etmeyin. Özellikle yerel bir mağaza veya işletme sayfası için Instagram sayfanızın takipçilerini artırmaya çalışıyorsanız, paylaştığınız fotoğraflara lokasyon ekleyerek civardaki müşteri potansiyeli olan kişilerin de yer aramalarında fotoğraflarınızı görmesini sağlayabilirsiniz.

[optinlocker] 19-  Onlypult: Sık fotoğraf paylaşmanın herhangi bir sorun yaratmadığından bahsetmiştik ancak art arda fotoğraf yüklemek yerine minimum 1’er saat aralıkları ile fotoğraflarını paylaşmayı tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Bunun için de Onlypult vb. ileriye yönelik zamanlama yapabileceğiniz uygulamaları tercih edebilirsiniz.[/optinlocker]  20-  Etkileşime Geçin: Markanız veya şahsınız ile ilgili yeni hesapları takip etmekten, fotoğraflarını beğenmekten ve yorumlarınızı samimi bir dil ile fotoğraflarına eklemekten çekinmeyin. Hem birebir temasınız hemde samimi yorumlarınız ile konunuz ile ilgili birkaç kişiyi sayfanızı ziyaret etmeye yönlendirebilirsiniz.

 #  Konunuz ile ilgili fotoğraflara yapmış olduğunuz yorumlarda samimi bir şekilde fikrinizi belirttikten sonra markanız veya şahsınızın yaptıklarını da dipnot olarak düşerek kullanıcıları profilinizi incelemeye davet edebilirsiniz.

instagram takipçi artırma - instagram takipçi kasma - instagram layout

 21-  Kolaj: İlgili olduğunuz konulardaki fotoğraflarınızı Instagram’ın Layers uygulaması ile kolaj haline getirip yüklemeye çalışın. Kolaj şeklinde paylaştığınız fotoğrafların, diğer paylaşımlarınızdan daha çok etkileşim alacağına emin olabilirsiniz.

 #  Marka sayfanız için kullanıcıların sizi etiketlediği ve en çok beğenilen fotoğrafları belirleyerek haftalık periyotlar halinde bu içerikleri kolaj olarak paylaşabilirsiniz. Fotoğraflarının paylaşıldığını gören kullanıcılar instagram takipçi artırma çalışmalarınızda size çok büyük fayda sağlayacaktır.

 22-  Etiketleme: Etkileşim oranlarınızı artırmak için ürünlerinizi kullanan veya sizinle ilgili güzel yorumlarda bulunan kişileri fotoğraflarınızda etiketleyerek düşüncelerini profilinizde de paylaşın. Böylece hem takipçinizi mutlu etmiş hemde yeni takipçilerin size güven duymasını sağlamış olursunuz.

 #  Ürünlerinizi kullanan veya sizinle çekindiği bir fotoğrafı yükleyen kişiler bu tarz etiketleme yöntemine örnek olarak gösterilebilir.

 23-  Mavilik: Araştırmalara göre mavi tonlarının ağırlıklı olduğu fotoğraflar paylaşan profiller, kırmızı veya turuncu tonlarında paylaşımlar yapan profillere oranla %24 daha çok takip ediliyor. Instagram takipçi sayınızı artırmaya çalışıyorsanız fotoğraflarınızda mavi tonları yakalamaya veya filtreler ile bunu sağlamaya özen göstermenizde yarar var.

 24-  Çarşamba: Pazar günleri insanların instagram kullanım oranlarının artığından yukarıda bahsetmiştik. Paylaşılan fotoğrafların en çok etkileşim aldığı gün ise hafta ortası yani çarşamba günü olarak belirlenmiş. Özellikle önemli bir duyuru veya diğer içeriklerinizden daha iyi gördüğünüz paylaşımlarınızı çarşamba günleri yapmanız, etkileşim oranlarınızı artırmak ve güzel geri dönüşler almak için oldukça faydalı olacaktır.

instagram takipçi artırma - instagram takipçi kasma yöntemleri

 25-  Yorum İsteyin: Araştırmalara göre fotoğraf içerisinde “yorum” kelimesinin geçirildiği içerikler, hiç olmayan veya açıklama kısmında istenilen yorumlara göre daha fazla etkileşim alıyor. Uygun bulduğunuz içeriklerinizin bir köşesine ufak düzenlemeler ile takipçilerinizin yorumlarını beklediğinizi anlatan bir ifade yerleştirmeye çalışın.

 26-  Yüzler: Paylaştığınız fotoğraflarda mümkünse kesinlikle insan yüzü bulundurmaya özen gösterin. Araştırmalara göre yüz bulunan fotoğraflar, diğer fotoğraflara oranla %34 daha çok beğeni alıyor ve daha fazla kişiye ulaşıyor.

 #  Manzara fotoğraflarınızı eklerken yalnızca doğayı değil, kendinize de bir köşede göstererek fotoğraflarınızdaki samimiyeti ve beğeni sayısını artırmanız mümkün.

 27-  Açık Renkler: Instagram fotoğraflarınızı farklı filtreler ile olduğundan çok farklı bir hale getirebilirsiniz ancak bunu yaparken görselinizi kesinlikle ve kesinlikle koyulaştırmayın. Araştırmalara göre %65 ve daha fazla açıklığa sahip olan fotoğraflar, diğer fotoğraflara oranla %24 daha fazla etkileşim alıyor.

 28-  Kendi Hashtaginiz: Özellikle bir marka sayfası için instagram takipçi artırma çalışmaları yürütüyorsanız, hem markanız ile ilgili hemde insanların günlük yaşamda farklı durumlar için kullanabileceği bir hashtag belirleyerek, bu hashtagi üstlenin. Zaman içerisinde paylaşımlarınızda bu hashtagi kullanmaya insanları teşvik ederek farklı durumlarda paylaşım yapan kişileri de markanız ile tanıştırabilirsiniz.

 #  Yıllar önce Hilton’un instagram çalışmaları için ortaya çıkan #anıyakala hashtagi hala kullanıldığı gibi bu hashtag ile yüklenen fotoğraf sayısı milyonu geçmiş durumda.

instagram takipçi kazanma - instagram takipçi kasma

 29-  Misafir: Marka hesabınızın yönetimini belli bir süre için markanızın konusu ile ilgili önde gelen profillere devretmeyi düşünün. Misafir olarak davet edeceğiniz bu kişiler tarafından oluşturulacak içerikler hem kendi takipçileriniz, hemde konunuz ile ilgili yüzlerce potansiyel takipçinizin dikkatini anında çekecektir.

 30-  Tekrar Paylaşım: Hem kişisel hesabınız hemde marka sayfanızda kullanıcıların sizinle ilgili paylaştığı ve değerli gördüğünüz içeriklerini “Repost” uygulamasını kullanarak tekrar paylaşın. Özellikle ürünlerinizi içeren görselleri paylaşarak, halihazırda bulunan takipçilerinizi güven duygusu ile besleyip satışa yönlendirebileceğiniz gibi ürünlerinizi kullanan diğer kişilerin de marka ürünlerinizin fotoğraflarını yüklemeleri için desteklemiş olursunuz.

 #  Ürün satışı yapan markaların Instagram hesapları için bu tarz bir teşvik, Instagram takipçi artırma konusunda yapılabilecek en güzel hamle diyebilirim.

 31-  Çerçeve: Fotoğraflarınızı düzenlerken kenarlık veya çerçeve gibi içeriğinizi ön plana çıkaran düzenlemelerden çekinmeyin. Araştırmalara göre çerçevesi olan fotoğraflar %125 daha çok beğeniliyor ve insanlar bu profilleri takibe almaktan çekinmiyorlar.

 32-  Hikaye Anlatın: Arkasında insanların etkileyebilecek bir hikaye bulunan fotoğrafları paylaşmaya ve bu hikayeyi kullanıcılarınıza anlatmaya özen gösterin. Bir hikaye ile beslenen fotoğraflar, instagram üzerinde kolayca daha fazla kişiye ulaşabiliyor.

instagram konser - instagram takipçi kasma - instagram takipçi artırma

 33-  Canlı Yayın: Canlı olarak katılım sağladığınız bir etkinlikten fotoğraflar paylaşıyorsanız, ilgili olabilecek ünlü kişileri fotoğraflarınıza ekleyerek daha fazla kişiye ulaşmaya çalışın.

 #  Özellikle konserde çekilen fotoğraflarınıza dinlediğiniz sanatçıyı ve ilgili olabilecek diğer sanatçıları etiketlemeyi unutmayın. Kısa sürede profilinizi takibe alan kişi sayısını ve fotoğrafınızı beğenenleri görünce çok şaşıracaksınız.

 34-  Iconosquare: Instagram paylaşımlarınızın hangilerinin daha çok etkileşim ve beğeni aldığını takip etmek için Iconosquare veya Statigram benzeri uygulamalardan birini tercih edin. Düzenli aralıklarla paylaşımlarınızı kontrol ederek takipçileriniz için en uygun paylaşım türünüzü tespit edin.

 35-  Düzenleme: Aviary yada benzeri bir fotoğraf düzenleme aracını ihtiyacınıza göre tespit edip kullanmaya başlayın. Görsellerinizin daha çok etkileşim alması ve takipçi sayınızı artırmak için en iyi yöntem, kaliteli içerikler paylaşmaya devam etmektir. Yukarıda da bahsettiğimiz mavi ve açık tonları da bu uygulama ile yapabildiğinizden emin olun.

 36-  Beğeni İsteyin: Araştırmalara göre görsel üzerinde bulunan “Beğen” ve türevindeki sözcükler, hem instagram takipçi artırma oranlarını hemde fotoğraflarınızın beğeni sayısını %89 artırıyor. Tüm paylaşımlarınızda değil ancak uygun bulduğunuz görsellerde haftada birkaç defa bu tarz paylaşımlar yapmaya özen gösterin.

instagram paylaşımları - instagram takipçi artırma - instagram takipçi kasma

 37-  Alıntı Görselleri: Ünlü bir kişinin sözü veya bir nesnenin tanımı şeklinde yapılan paylaşımlar sosyal medyanın en sevilen içerik türlerinden biri. 8fact ve Uberfacts gibi profilleri inceleyerek şahsınız veya markanız ile ilgili, özellikle de önemli gün ve olaylarda bu tarz paylaşımlar yapmaya özen gösterin.

 38-  Analiz: Instagram paylaşımlarınızın takipçi artışınızı ve düşüşünüzü nasıl etkilediğiniz takip etmek için Crowdfire veya benzeri bir uygulama kullanın. Böylece hangi paylaşımın size instagram takipçi artırmada yardımcı olduğunu, hangilerinin ise zararlı olduğunu kolayca tespit ederek uzak durmanız gereken noktaları tespit edebilirsiniz.

 #  Benzer marka ve şahıs hesaplarından bir adım öne geçmek için buna ek olarak rakip analizi çalışmalarına da özen göstermenizi şiddetle tavsiye ederim. Hesabınıza başlangıç öncesinde rakiplerinizin yaptığı paylaşımları izleyerek uzak durmanız ve geliştirebileceğiniz noktaları tespit edebilirsiniz.

 39-  Yardımcı Ortaklık: Benzer konularda Instagram paylaşımları yapan profiller ile konuşarak birbirinizi destekleyecek çalışmalar yürütmeye özen gösterin. Haftanın belli günlerinde karşılıklı olarak birbirinizin profillerini paylaşarak ortak olmayan takipçilerinizin dikkatini çekebilir, yeni instagram takipçileri kazanabilirsiniz.

40 Adımda Instagram Takipçi Artırma Yöntemleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

-İnstagramda Nasıl Takipçi Artırılır?

Yazımızda da bahsettiğimiz gibi sizlerle Instagram’da takipçi arttırmanın 40 yolunu paylaştık. Verdiğimiz tavsiyelerle rahatlıkla Instagram üzerinde takipçilerinizi arttırabilirsiniz.

-Marka Hesaplarında Takipçi Artırmanın Kolay Yöntemleri Nelerdir?

Özellikle marka hesabınız varsa rakip analizi çalışmalarına da özen göstermenizi şiddetle tavsiye ederim. Hesabınıza başlangıç öncesinde rakiplerinizin yaptığı paylaşımları izleyerek uzak durmanız ve geliştirebileceğiniz noktaları tespit edebilirsiniz.

👨🏼‍💻 BU İÇERİĞİ PAYLAŞ:

25 Yorumlar

 1. Sinan Arslan
  14 Mart 2016 de 13:30

  Böylesine kaliteli yazılar yayınlayan birkaç blogdan birisiniz. Keyifle okudum. Emeğiniz ve güzel anlatımız için teşekkürler.

  Yanıtla
  1. 14 Mart 2016 de 13:38

   Güzel yorumun için teşekkür ederim Sinan. Umarım faydalı olabilmişimdir.

   Yanıtla
 2. 16 Mart 2016 de 00:09

  Tam anlamıyla yapılması, izlenmesi gereken yollar anlatılmış. Değerli yazınız için teşekkürler.

  Yanıtla
 3. 20 Mart 2016 de 22:22

  Bir yazı öyle kaliteli olmalıdır ki, başkası sizin yazdığınız konu ile ilgili bir yazı yazmak isteyip, rakip araştırması yaparken sizin yazınızı görüp, ne denli kaliteli ve kapsamlı olduğunu anladıktan sonra o konu üzerine yazmaktan vazgeçsin. İşte bu öyle bir yazı. Böyle detaylı, hatta daha detaylı ve daha derin yazılar yazmaya devam etmen dileği ile Oğuz!

  Yanıtla
  1. 20 Mart 2016 de 23:19

   Güzel yorumun ve dileklerin için teşekkürler kardeşim. Bu ve benzeri kalitede onlarca yazı yakında geliyor olacak

   Yanıtla
 4. Murat Tanocak
  10 Ekim 2016 de 03:53

  Ben bu siteyi kullanıyorum hesaba bir zarar verir mi? instagram begeni xyz

  Yanıtla
 5. 24 Ekim 2016 de 23:28

  Merhaba, yararlı bir çalışma olmuş. Özellikle de son yıllarda Türkiye’de de Instagram’ın popülerleşmesi biz sosyal medyacıların bu mecraya yönelmesini zorunlu hale getiriyor.

  Ben de Medya Akademi için bir Instagram dosyası hazırlamıştım. Makaleler, haberler ve röportajlar var. Belki makaleyi okuyanlar o dosyayı da incelemek ister düşüncesiyle paylaşmak istedim: http://www.medyaakademi.org/2015/03/06/dosya-instagrama-dair-hemen-hersey

  Yanıtla
 6. 26 Kasım 2016 de 16:31

  instagtam konusunda bilgisizdim. Çok fayda sağladığı düşünüyorum. Okuduklarımdan edindiğim bilgiler ışığında fayda sağlayacağımı ümit ediyorum.
  Hala bilgisiz olduğum va anlamadığım bölümler olduğunu 39. yardımcı ortaklık ve 40.takipci sitelerini instagramda nasıl kullanacağımı bilmiyorum ama sizi takip edeceğim.

  Yanıtla
 7. Mehmet
  17 Nisan 2017 de 02:47

  instagram takipçi siteleri ile pek uğraşmam zaten hesaba zarar verebiliyor. Sadece beğeni için takipcisefi kullanıyorum tavsiye ederim. Bu arada yazı çok güzel teşekkürler ?

  Yanıtla
 8. Halil
  14 Kasım 2017 de 21:58

  Hocam benim gibi bu konulara yabanci birini bile bilgilendirdin. Teşekkürler. Instagram hesabiniz var mı?

  Yanıtla
  1. 15 Kasım 2017 de 11:51

   Faydalı olabildiysek ne mutlu. @oguzveliyavas olarak takip edebilirsiniz.

   Yanıtla
 9. Selman
  5 Aralık 2017 de 14:25

  HAYATIM DA BİR YAZIYI BU KADAR GÜZEL OKUDUM HARİKA BİR YAZI OLMUŞ İLK İŞ BU YAZILARI UYGULAMAK İNŞALLAH O BAHSETTİĞİNİZ UYGULAMA R PLAY STORDA VARDIR EMEĞİNİZE SAĞLIK

  Yanıtla
 10. Görkem Yazar
  23 Ocak 2018 de 16:45

  Hocam 2dk arıyım da özet geçiver 🙂

  Yanıtla
  1. 24 Ocak 2018 de 10:48

   Hahahaha videodan gelenlerden biri. Helal olsun sana 🙂 Sen ara anlatayım.

   Yanıtla
   1. Oflu
    16 Kasım 2020 de 22:43

    Helâl olsun be hocam azınıza sağlık

    Yanıtla
  2. Eren Onan
   2 Şubat 2018 de 14:12

   Sesli güldüm

   Yanıtla
 11. Ebru
  17 Nisan 2020 de 11:50

  Faydalı öneriler için çok teşekkürler Oğuz Bey. Yaklaşık 7 ay önce ben de kendi bloğumu açtım; ebrubektasoglu.com bir ay önce de bloğumla ilgili içerikleri yayımlamak için Instagram sayfası açtım. Önerilerinizi dikkate alacağım. 🙂

  Yanıtla
 12. Fatma
  25 Temmuz 2020 de 13:42

  Emeğinize sağlık

  Yanıtla
 13. Oflu
  16 Kasım 2020 de 22:43

  Helâl olsun be hocam azınıza sağlık

  Yanıtla
 14. ensest filmler
  23 Kasım 2020 de 20:24

  öncelikle bu değerli yazınız için teşekkür ediyorum.

  Yanıtla
 15. Feridun
  6 Aralık 2020 de 18:41

  Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederiz. Peki instagramda repost yapmak yasal mi? Biraz araştırdım ama net bir bilgiye ulaşamadım.

  Yanıtla
  1. 20 Aralık 2020 de 01:59

   Marka size bu konuda herhangi telif bildiriminde bulunmadığı veya sizin repost edilmiş bir gönderiye reklam çıkmadığınız sürece herhangi bir sıkıntı oluşturmayacaktır.

   Yanıtla
 16. Allen Carr Adana
  12 Aralık 2020 de 00:11

  Teşekkür ederiz 😊💐💐 Ayrıntılı bilgi vermişsiniz. Instagram reklamında benim beklediğim hedef kitle ile gelenler arasında ..o kadar büyük bir uyumsuzluk var ki 😊 Reklam sonuçlarına bakıyorum ; ah teyzem, tamam torunun hesap açmış, onu anladım ama benim reklamında ne işin var 😊…Ya da ilgi alanlarına Keman diyorum…Adana da ki sevgili müzikli mekan kemancıları sayfama düşüyor 🤔

  Yanıtla
 17. Muhammed Ç.
  16 Aralık 2020 de 01:50

  Çok detaylı ve çok faydalı bir içerik olmuş. İnstagram sayfası için çok güzel tavsiyeler içeriyor yazınız.

  Yanıtla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuz Veli Yavaş - Dijital Pazarlama Eğitmeni / Uzmanı

Instagram Hesabımı Takip Et, İpuçlarını Kaçırma!