Twitter Kaydol – Twitter Aç – Twitter Hesap Açma

Twitter Kaydol - Twitter Aç - Twitter Kayıt

Günden güne gelişen ve iletişim çağının vazgeçilmezlerinden biri haline gelen Twitter’da siz de hesap açmak ve arkadaşlarınıza ulaşmak istiyorsanız ” Twitter Kaydol – Twitter Aç” makalemdeki tüm adımları sırasıyla ve özenle takip ederek kişisel Twitter hesap açma işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Twitter’a kaydolmak için gerekli olan tek şey ise herhangi bir mail adresine sahip olmanız. Halihazırda bir mail adresiniz varsa [inlinetweet prefix=”” tweeter=”” suffix=””]aşağıdaki adımları takip ederek Twitter kaydolma işlemini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.[/inlinetweet]

Twitter’a bilgisayar değil telefondan kayıt olmak istiyorsanız direkt olarak buraya bakınız.

10 Kolay Adımda Twitter Kaydol – Twitter Aç

 1-  Twitter’a kaydolmak için öncelikle yukarıda da belirttiğim gibi halihazırda kullandığınız bir mail adresinizin olması gerekir. Eğer mail adresiniz zaten varsa direkt olarak aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Twitter kayıt işlemlerine başlayabilirsiniz.

Twitter Kayıt Sayfasına Git

Yukarıdaki linke tıkladığınızda otomatik olarak Twitter kayıt sayfasına yönlendirileceksinizdir. Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde sırasıyla isminizi, mail adresinizi ve şifrenizi girdikten sonra Twitter Kaydol butonuna basın.

Twitter Kaydol - Twitter Kayıt Sayfası - Twitter Aç

 #  Twitter’daki her işleminiz için daha sonra mail gelmesini istemiyorsanız şifre kutusunun altında görünen kutucuğun işaretini kaldırmayı unutmayın.

 #  Güvenli bir Twitter kaydolma işlemi için şifrenizin 1 büyük harf, 1 küçük harf, 1 sayı ve 1 özel karakter barındırdığından emin olun.

 2-  Kaydol butonuna bastıktan sonra karşınıza aşağıdaki cep telefonu onay ekranı gelecektir.

Twitter Kaydol Telefon Onayı Sayfası

Eğer cep telefonu bilgilerinizi paylaşmak istemiyorsanız bu adımı geçmek için yukarıda okla da gösterilen “Geç” butonuna basarak bir sonraki adımdan devam edebilirsiniz.

 #  Bu adımda telefon numaranızı vererek, telefonunuza gelen şifre ile hesabınızı koruma altına almış olursunuz. Ayrıca hesabınızı açtıktan sonra gün içerisinde 3’ten fazla kişiye mesaj göndermek istediğinizde tekrar bu onayı yapmanız gerekecektir.

 3-  Karşınıza aşağıdaki ekran çıktığında ise Twitter’da insanların sizi kolayca bulmalarını sağlayan kullanıcı adınızı belirleyeceksiniz.

Twitter Kaydol - Twitter Kullanıcı Adı Belirlemem - Twitter Aç

[reklam2]Bu alana dilerseniz direk olarak adınızı ingilizce karakterler ile yazabilir yada kendinize uygun gördüğünüz farklı bir lakap belirleyebilirsiniz. Unutmayın ki burada belirlediğiniz kullanıcı adınız Twitter’da @kullaniciadiniz şeklinde görünecek ve profil linkinizi oluşturacaktır.

Aklınıza gelen kullanıcı adlarını yazdıktan sonra kutucuğun yanında yukarıdaki görselde de gördüğünüz mavi onay işareti çıkıyorsa bu kullanıcı adını alabileceğiniz anlamına gelir. Burayı tamamladıktan sonra “Sonraki” butonuna basarak Twitter Kaydol işlemimize kaldığımız yerden devam edelim.

 #  Kullanıcı adınızı daha sonra dilerseniz Twitter hesabınızın “Ayarlar” sayfasından kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

 4-  Bu adımda ise Twitter profilinizin önemli adımlarından birini oluşturan profil fotoğrafınızı yükleyeceğiniz. Aşağıdaki ekranda gördüğünüz kamera simgesine basarak bilgisayarınızdan profil fotoğrafınızı seçip yükleyin.

Twitter Kaydol Sırasında Profil Fotoğrafı Belirleme Ekranı

Yüklediğiniz fotoğrafın görüntü kalitesinin yüksek olmasına özellikle dikkat etmenizde yarar var. Fotoğrafın boyutunu ise resmi yüklerken Twitter arayüzünde kesip biçerek kendiniz belirleyebilirsiniz. Fotoğrafınızı belirledikten sonra “Devam Et” butonuna basıp bir sonraki adıma geçin.

 #  Twitter kayıt sırasında elinizin altında bir fotoğraf yoksa daha sonra da profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz. Aşağıda bulunan “Geç” butonuna basarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

 5-  Twitter daha kayıt sırasında size uygun kişileri göstermek için ilgi alanlarınızı öğrenmek isteyecektir.

Twitter Kaydol Sırasında İlgi Alanlarınızı Belirleme Ekranı

Buradan kendinize uygun birkaç tane kategori seçerek “Devam Et” butonuna basın.

 6-  Bu adımda Twitter mail adresinize kayıtlı olan arkadaşlarınızı Twitter’da da takip edebilmeniz için otomatik olarak sizin için bulmak isteyecektir. Dilerseniz kullandığınız mail servisini seçerek arkadaşlarınızı bulabilirsiniz.

Twitter Kaydol Ekranında Mail ile Arkadaşlarınızı Bulma

Eğer bu adımı geçmek istiyorsanız sağ köşede görünen “Hayır teşekkürler” butonuna basarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

 7-  Twitter bu adımda daha önce belirlemiş olduğunuz kategorilere göre sizinle ilgili olabilecek ünlü kişileri takip etmeniz için listeleyecektir.

Twitter Önerilen Kişiler Sayfası - Twitter Kaydol - Twitter Aç

Takip etmeye layık gördüğünüz hesaplar varsa bu adımda bu hesapları takibe alabilir yada direkt olarak “Devam Et” butona basarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

 #  Twitter Takipçi Arttırma yazımda da detaylarına yer verdiğim verilere göre Twitter’da ne kadar ilgili kişiyi takip ederseniz, ileride o kadar çok kişi de sizi takibe almaya başlayacaktır.

 8-  Yukarıdaki adımı tamamladıktan sonra “Twitter Kaydol” işlemini neredeyse tamamlamış olacaksınız.

Twitter Kaydol - Twitter Aç - Twitter İlk Açılan Sayfanız

Dilerseniz fotoğraf simgesine tıklayarak yeni profil fotoğrafı ekleyebilir yada “Profili Düzenle” butonuna basarak kapak fotoğrafı, biyografi gibi tüm detayları düzenleyebilirsiniz.

 9-  Yukarıdaki adımları sorunsuz bir şekilde tamamladıysanız şon olarak mail adresinizi onaylamak için “Gelen Kutunuza” bakın.

Twitter Kaydol Onay Maili - Twitter Aç

Yukarıdaki maili açtıktan sonra hesabınızı doğrulamak için “Şimdi Doğrula” butonuna basarak Twitter’a geri dönün.

 10-  Karşınıza aşağıdaki ekranda olduğu gibi “Hesabın doğrulandı. Teşekkürler!” uyarısı geldiyse Twitter açma işlemini başarı ile tamamlamışsınız demektir.

Twitter Açma - Twitter Hesap Doğrulama - Twitter Kaydol

Tebrikler! Artık sorunsuz bir şekilde ilk tweetinizi atarak Twitter dünyasındaki yerinizi alabilir, arkadaşlarınızdan sizi takip etmesi için farklı sosyal medya hesaplarınızda Twitter profilinizin linkini paylaşabilirsiniz. İlk tweetinizi de aşağıdaki butona tıklayarak atabilirsiniz.

[inlinetweet prefix=”” tweeter=”” suffix=”@oguzveliyavas”]Twitter hesabımı Oğuz Veli Yavaş yardımı ile açtım.[/inlinetweet]

Twitter kullanan birçok kullanıcı Instagram hesabı da kullanmaktadır. Eğer Instagram hesabı da açmak isterseniz Instagram Aç başlıklı makalemden adım adım nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Telefondan Twitter Kaydol – Twitter Aç

Twitter’a bilgisayar değil telefon üzerinden kaydolmak istiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

 1-   Öncelikle telefonunuzdan Twitter uygulamasını açın. Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde “Kaydol” butonuna basarak bir sonraki adıma geçin.

Telefondan Twitter Kaydol - Twitter Aç

 #  Kayıt öncesinde eğer yoksa gmail veya hotmail gibi bir mail servisi üzerinden hesabınıza ait bir mail adresi oluşturun.

 2-  Karşınıza çıkacak ekrana adınızı girin. Yeşil yuvarlak içerisinde doğrulama işaretini gördükten sonra sağ alt köşede bulunan “Sonraki” butonuna basarak devam edin.

Telefondan Twitter Kaydol - Twitter Aç

İsminizi daha sonra dilerseniz Twitter Ayarlar kısmından düzenleyebilirsiniz.

 3-  Bir sonraki adımda Twitter kayıt için sizden telefon numarası isteyecektir. Burada daha kolay işlem yapabilmek için “Bunun yerine e-posta kullan” seçeneğine tıklayın.

Telefondan Twitter Aç - Twitter Kaydol - Twitter Numara İstiyor

Telefon numaranızı, Twitter açma işleminden sonra dilerseniz tekrar hesabınızla ilişkilendirebilirsiniz.

 4-  Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde halihazırda kullanmış olduğunuz mail adresinizi girin. Yeşil yuvarlak içinde onay işareti çıktığından “Sonraki” butonuna basarak devam edin.

Telefondan Twitter Kayıt - Twitter Aç - Twitter Eposta Onayı

 5-  Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde Twitter hesabınız için uygun bir şifre belirleyerek “Sonraki” butonuna basın.

Telefondan Twitter Kaydol - Twitter Aç - Twitter Şifre Belirleme

Güvenli bir Twitter kaydolma gerçekleştirmek için belirleyeceğiniz şifrede en az 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 rakam ve 1 noktalama işareti bulunmasına özen gösterin.

 6-  Twitter bu bölümde sizden tekrar telefon numaranızı onaylamanızı isteyecektir. Eğer Twitter kayıt esnasında telefon numaranızı paylaşmak istemiyorsanız “Şimdi Değil” butonuna basın. Karşınıza çıkan uyarı ekranından “Eminim” seçeneğine tıklayarak devam edin.

 7-  Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinizde hesabınızın diğer kişiler tarafından @kullaniciadiniz şeklinde görünecek, kullanıcı adınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Telefondan Twitter Kaydol - Twitter Aç - Twitter Kullanıcı Adı Belirle

[reklam2]Bu alana dilerseniz yalnızca ingilizce karakterler kullanarak adınızı, dilerseniz ilgi çekici farklı bir kullanıcı adı yazın ve “Sonraki” butonuna tıklayın.

 #  Kullanıcı adınız, isminizden farklıdır ve Twitter sayfanızın linkinde görünür. Dilerseniz daha sonra bunu değiştirebileceğinizi unutmayın.

 8-  Kullanıcı adınızı belirledikten sonra karşınıza Spor, Haber gibi farklı ilgi alanları gelecektir. İlgi alanlarınıza bağlı olarak Twitter kayıt öncesi bunlardan bir kaçını seçerek “Devam Et” butonuna tıklayın.

 9-  Twitter kaydolma sırasında farklı sosyal hesaplarınız veya mail adresinize kayıtlı kişileri bulmanız için size aktarma seçeneği sunacaktır. Dilerseniz telefon rehberinizde veya Facebook, Instagram gibi hesaplarınızda bulunan takipçilerinizi aktarmak için bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Eğer bu işlemi yapmak istemiyorsanız en altta bulunan “Şimdilik atla” butonuna tıklayarak Twitter açma işleminize devam edin.

 10-  Karşınıza gelecek ekranda ilgi alanlarınıza bağlı olarak farklı kategorilerden ünlü kişiler listelencektir. Bu hesaplardan istediklerinizi seçerek sağ altta bulunan “Takip Et” butonuna basarak Twitter açma işleminizi sonlandırın.

Telefondan Twitter Açma - Twitter Kaydol

Karşınıza yukarıdakine benzer bir ekran geldiyse Twitter kaydolma işlemini başarı ile gerçekleştirmişsiniz demektir. Kayıt sırasında verdiğiniz mail adresinizi kontrol ederek Twitter’dan gelen onay maili içerisindeki linke tıklayarak Twitter hesabınızı onaylamayı da unutmayın.

Eğer Twitter hesabınıza ek olarak Instagram hesabı da açmayı düşünürseniz Instagram Kaydol adlı rehber yazımı da okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

👨🏼‍💻 BU İÇERİĞİ PAYLAŞ:

1 Yorum

  1. erbil
    11 Kasım 2016 de 15:46

    twitter a yönlenen sayfada kaydol çıkmıyor nedeni ne acaba.

    Yanıtla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuz Veli Yavaş - Dijital Pazarlama Eğitmeni / Uzmanı

Instagram Hesabımı Takip Et, İpuçlarını Kaçırma!