Instagram Takip Etmeyenler Nasıl Bulunur?

instagram takip etmeyenler bulma - instagram takip etmeyenleri silme programı

Instagram takip etmeyenler üzerine yazılmış onlarca yazıdan sonra, zararsız ve denenmiş olarak sizi takip etmeyen kullanıcıların nasıl tespit edebileceğinizi ve nasıl silebileceğinizi detaylı olarak anlatmak istedim. Instagram takip etmeyenler adı altında geliştirilmiş onlarca Türk internet sitesi olsa da neredeyse tümü Instagra takip etmeyenleri bulmanın dışında, profilinizden farklı hesapları da beğendirmeye sizi yönlendirecek şekilde geliştirilmiş.

Tamamen zararsız olarak Instagram takip etmeyenler programı arıyorsanız aşağıda detaylı olarak Unfollowgram üzerinden anlattığım adımları takip ederek kısa sürede sizi takip etmeyen kullanıcıları bulabilir ve silebilirsiniz. Instagram takip etmeyenlerin yanında sizin de takip etmediğiniz, unuttuğunuz veya es geçtiğiniz kullanıcıları da bu uygulama ile kolayca tespit etmeniz mümkün!

Bu Yazı İçindeki Alt Başlıklar

Instagram Takip Etmeyenler Tespit Etme / Silme

Instagram’da sizin takip ettiğiniz ancak sizi takip etmeyen kişileri bulmak veya sizin geri takip etmeyi unuttuğunuz kişileri tespit etmek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmeniz yeterli olacaktır. Özellikle Instagram Takipçi Arttırma çalışmalarında kullandığınız #takipedenitakipederim yöntemi için aşağıdaki yolun en güvenlisi olduğuna emin olabilirsiniz.

 1-  Öncelikle yabancı bir Instagram takip etmeyenleri bulma sitesi olan Unfollowgram’ı buraya tıklayarak açın. Karşınıza aşağıda görüntü geldiğinde “SIGN IN WITH INSTAGRAM” seçeneğine tıklayarak devam edin.

instagram takip etmeyenler sitesi unfollowgram

 2-  Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran geldiğinde ise Instagram kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek yetki verme adımına geçiş yapın.

instagram takip etmeyenler - instagram takip etmeyenleri bulma ve silme

 3-  Instagram kullanıcı adınız ve şifrenizi girdikten sonra karşınıza bu uygulama için hangi izinleri verdiğinizi gösteren bir ekran çıkacaktır. Hemen aşağıda da görebileceğiniz ekrandaki izinler şu şekildedir:

 • Arkadaş listeniz, profil bilgileriniz ve fotoğraflarınıza ulaşma
 • Sizin onayınıza bağlı olarak birilerini takip etme veya takip etmeyi bırakma

Instagram takip etmeyenleri bulma programı izinleri

 #  Burada gördüğünüz izinlerden ikincisi sizi biraz da olsa şüpheye düşürmüş olabilir. Aklınıza soru kalmaması için bu açıklık getireyim. Yukarıda verdiğiniz izin de belirtilen “sizin onayınıza bağlı” kısmı, siz program içerisinde kişiyi takip et demeden etmeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Oldukça kullanışlı bir Instagram takip etmeyenler programı olarak Unfollowgram’ın ilerleyen adımlarında bunları nasıl yaptığımıza da değineceğiz.

 4-  Programa giriş için izinlerimizi de verdikten sonra karşımıza aşağıdaki mail adresi ekranı gelecektir. Buraya ister Instagram hesabınıza bağlı, isterseniz farklı bir maili girerek devam edebilirsiniz.

Instagram takip etmeyenler programı Unfollowgram mail listesi

 #  Buraya verdiğiniz mail adresine takip etmeyi bıraktığınız veya sizi geri takip etmeyen kullanıcılar da belli aralıklarla gönderilecektir.

 5-  Mail adresinize de verdikten sonra artık Instagram takip etmeyenler programı Unfollowgram’ı rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Program içerisinde 5 farklı sekmede sizin takip etmediklerinizi, sizi takip etmeyenleri, sizi takibi bırakanları, takipçilerinizi ve takip ettiklerinizi görebilirsiniz.

Örneğin sizin takip ettiğiniz ama sizi geri takip etmeyen kullanıcıları bulmak için “WHO DOESN’T FOLLOW ME BACK” sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan aşağıda ekranda sizin takip ettiğiniz, ancak sizi geri takip etmeyen kullanıcılar listelenecektir. Eğer bu kullanıcıları takip etmeyi bırakmak isterseniz, kullanıcının yanında çıkan “Unfollow” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Instagram sizi geri takip etmeyenleri bulma programı

 6-  Ayrıca Instagram’da sizi geri takip etmeyenler yerine, sizin geri takip etmediklerinizi de bulmak isterseniz, tek yapmanız gereken “WHO I DON’T FOLLOW BACK” butonuna tıklamak.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi bu alanda sizi takip eden ancak sizin takip etmediğiniz kullanıcılar listelenecektir. Eğer herhangi bir neden dolayı takip etmeyi unuttuğunuz kişiler veya #takipedenitakipederim gibi bir etiketten gelen takipçileriniz ise her kullanıcının yanında bulunan “Follow” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Instagram takip etmeyenler - instagram takip etmeyenleri bulma programı

Instagram Takipten Çıkaranları Bulma

Instagram takip etmeyenler programı Unfollowgram ile sizi takip etmeyenleri bulabildiğiniz gibi daha sonra sizi takip etmekten çıkaranları da kolayca bulabilirsiniz. Programa bir kere giriş yaptıktan sonra birkaç günde bir Unfollowgram sitesini kontrol etmeniz ve yukarıdaki sekmelerden “WHO UNFOLLOWED ME” sekmesine bakmanız yeterli olacaktır.

 #  Bu sekmede ilk girdiğinizde hiçbir kullanıcı görmemiş olmanız uygulamaya yeni izin vermenizden kaynaklıdır. Unfollowgram uygulamasına izin verdikten sonra sizi takipten çıkaran kişiler olursa burada listelenmeye başlayacaktır.

Instagram Takip Etmeyenler Programını Silme / Kaldırma

Instagram takip etmeyenler programı Unfollowgram’ı beğenmez yada güvensizlik yaşarsanız dilediğiniz zaman uygulamanın Instagram hesabınıza erişimini kaldırabilirsiniz. Eğer sizi takipten çıkaranları tespit etmek gibi bir niyetiniz yoksa, her kullanımdan sonra aşağıdaki işlemi yapmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

 1-  Instagram hesabınızın “Ayarlar” kısmına gelerek aşağıdaki ekranda da görebileceğiniz “Uygulamaları Yönet” sekmesine tıklayın. Karşınıza şu ana kadar Instagram hesabınızda farklı izinler verdiğiniz uygulamalar çıkacaktır. Buradan Unfollowgram uygulamasını bularak yanında bulunan “Erişimi İptal Et” butonuna basın.

instagram uygulama silme - instagram takip etmeyenler programı kaldırma

 2-  Karşınıza aşağıdaki ekranda da görebileceğiniz yeşil renkli uyarı geldiğinde uygulamanın Instagram profilinize erişim izni tamamen silinmiş olacaktır.

Daha sonra tekrar Instagram takip etmeyenleri bulmak isterseniz yukarıdaki adımları tekrarlayarak programa tekrar izin verebilir, işleriniz bittiğinde de uygulama iznini kaldırabilirsiniz.

Ayrıca Instagram Silme ve Instagram Aç rehber yazılarıma da göz gezdirmeyi unutmayınız.

Instagram Takip Etmeyenler Nasıl Bulunur? Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

-İnstagram’da Takip Etmeyenler Nasıl Bulunur?

Tamamen zararsız olarak Instagram takip etmeyenler programı arıyorsanız aşağıda detaylı olarak Unfollowgram üzerinden anlattığım adımları takip ederek kısa sürede sizi takip etmeyen kullanıcıları bulabilir ve silebilirsiniz.

-İnstagram Takipten Çıkaranlar Nasıl Bulunur?

Instagram takip etmeyenler programı Unfollowgram ile sizi takip etmeyenleri bulabildiğiniz gibi daha sonra sizi takip etmekten çıkaranları da kolayca bulabilirsiniz. Programa bir kere giriş yaptıktan sonra birkaç günde bir Unfollowgram sitesini kontrol etmeniz ve yukarıdaki sekmelerden “WHO UNFOLLOWED ME” sekmesine bakmanız yeterli olacaktır.

👨🏼‍💻 BU İÇERİĞİ PAYLAŞ:

4 Comments

 1. Bugra
  7 Ağustos 2016 at 19:29

  Facebook için giriş yapanlar için kullanilamiyor.Kullanici adini kabul etmiyor yardim ederseniz sevinirim

  Reply
 2. ismail
  11 Ekim 2016 at 00:57

  Unfollowgram sitesi çalışmıyor. bu özellik kaldırılmış galiba, yoksa ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum acaba?

  Reply
  1. 11 Ekim 2016 at 01:58

   Merhaba İsmail,

   Şu anda kontrol ettiğimde çalışıyor olarak gözüküyor ama tekrar deneyebilir misin?

   Reply
 3. 17 Aralık 2016 at 12:17

  Unfollowgram instagram hizmetini durdurmuş sadece twetter hizmeti var.

  Reply

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuz Veli Yavaş - Dijital Pazarlama Eğitmeni / Uzmanı

Instagram Hesabımı Takip Et, İpuçlarını Kaçırma!

İŞLETMELER İÇİN WHATSAPP KULLANIM REHBERİ